שר החוץ הסורי: "ארה"ב מסייעת לרוצחים"

במסיבת עיתונאים שערך בטהרן עם שר החוץ האירני תקף ווליד אל-מועלם את החלטת הממשל האמריקני להעניק סיוע הומניטרי לכוחות המורדים הנאבקים במשטר אסד. "אין דרך נוספת לכנות את ההתנהלות הזאת מלבד מוסר כפול", הכריז

"מוסר כפול". מועלם וסלאחי (סוכנות הידיעות האירנית)

שרי החוץ של סוריה ואירן תוקפים את ארה"ב בעקבות החלטתה לסייע לכוחות המורדים הנאבקים במשטרו של הנשיא בשאר אסד. במסיבת עיתונאים משותפת שערכו בטהרן האשימו אותה השניים במוסר כפול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא מבין כיצד ארה"ב יכולה לתמוך בקבוצות הרוצחות את העם הסורי", אמר שר החוץ של סוריה, ווליד אל-מועלם שעמד לצידו של עמיתו האירני עלי אכבר סאלחי. "אין דרך נוספת לכנות את ההתנהלות הזאת מלבד מוסר כפול. מי שמעוניין בפתרון הסכסוך בסוריה לא צריך להעניש את העם הסורי".

שר החוץ של אירן התייחס אף הוא לסכסוך העקוב מדם בסוריה וטען כי "המהלך שבחרה ארה"ב לנקוט רק יאריך את המשך הסכסוך במדינה ואף ילבה את המאבק שעד כה הביא למותם של 70 אלף סורים".

סלאחי מצידו הבהיר כי "אם האמריקנים באמת חשים צער על המצב בסוריה עליהם להכריח את גורמי האופוזיציה לשבת סביב שולחן המשא ומתן עם הממשלה הסורית ולשים קץ לשפיכות הדמים. אני לא מבין מדוע הם מעודדים את האופוזיציה להמשיך במעשי האלימות האלה?".

אובמה ופוטין סיכמו על "קידום מעבר פוליטי" בסוריה

הסוף לידידות? פוטין ואסד (AP)
ביום חמישי הודיע מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, כי ארצות הברית תשלח לראשונה באופן ישיר למורדים בסוריה ציוד שיסייע להם במאבקם באסד. ההודעה פורסמה בתום פגישה שערך עם נציגי האופוזיציה ברומא שבאיטליה.

יחד עם זאת, נשיא ארה"ב אובמה ונשיא רוסיה פוטין שוחחו בטלפון וסיכמו על "הצורך לקדם מעבר פוליטי" כדי לסיים את האלימות בסוריה מוקדם ככל האפשר. שני המנהיגים הסמיכו את שרי החוץ שלהם, קרי ולברוב, שנפגשו בתחילת השבוע בברלין להמשיך את המגעים והתיאום ביניהם.

הצהרת הבית הלבן לא פירטה עוד על השיחה בין אובמה לפוטין בעניין המשבר בסוריה. בין ארה"ב ורוסיה יש מחלוקת עמוקה על עתידו של נשיא סוריה אסד, ארה"ב טענה כמעט מתחילת מלחמת האזרחים במדינה כי על אסד לעזוב את תפקידו ואילו רוסיה טוענת כי עזיבתו של אסד לא יכולה להיות תנאי מקדים למשא ומתן בין הפלגים במדינה.