עשרות הרוגים בסוריה; המורדים: "זקוקים לנשק"

העיתון הלבנוני "דיילי סטאר" דיווח על עשרות הרוגים מקרב כוחות האופוזיציה במדינה וכן מספר חיילי אסד שנפלו בקרבות בעיר רקה שבצפון המדינה. מוקדם יותר אמר מפקד כוחות המורדים, כי אין הם זקוקים לתרופות ומזון, "אלא לנשק"

קרבות בסוריה. ארכיון (AP)

עשרות בני אדם נהרגו החל משעות הבוקר בקרבות עזים בין כוחות המורדים במדינה לחיילי אסד. מוקד הלחימה העיקרי היה בעיר ראקה, הסמוכה לגבול טורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארגון סורי לזכויות אדם מסר, כי בין כוחות האופוזיציה לצבאו של הנשיא הסורי פרצו קרבות שהולכים וגוברים בשעות האחרונות. "נשמעו פיצוצים עזים בעיר א-ראקה", צוין, "ועשן כבד היתמר".

במקביל, דיווחה סוכנות הידיעות האירנית "מאהר", כי שר החוץ הסורי, וואליד אל-מועלם, הגיע בשעות האחרונות לטהרן והוא צפוי להיפגש עם עמיתו האירני, עלי אכבר סאלחי. השניים ידונו בעניין מלחמת האזרחים בסוריה.

"לא רוצים תרופות ומזון, זקוקים לנשק"

לאחר שביום חמישי הודיעה וושינגטון כי תעביר לכוחות האופוזיציה הסורית ציוד הומניטרי כדי לסייע להם בלחימתם, מתח מפקד המורדים במדינה, הגנרל סלים אידריס, ביקורת על ההצהרה, ואמר כי זה לא הדבר שלו הם זקוקים.

"אנחנו לא רוצים אוכל, שתייה או תחבושות", אמר אידריס לסוכנות הידיעות AP, "כשאנחנו נפצעים - אנחנו רוצים למות. הדבר היחיד שאנחנו רוצים הוא נשק". "כישלון העולם בהעברת נשק כבד לכוחות האופוזיציה רק מאריך את הלחימה בסוריה שגבתה עד כה את חייהם של כ-70 אלף בני אדם", ציין הגנרל.