המורדים בסוריה: "רוצים נשק, לא תרופות ומזון"

יומיים לאחר הודעת וושינגטון שלפיה תספק ציוד רפואי ומזון בסכום של 60 מיליון דולר לכוחות האופוזיציה הסורית, אמר מפקד המורדים, הגנרל סלים אידריס, כי לא לזה הם זקוקים. "אם ניפצע - נרצה למות; כישלון העולם באספקת נשק מאריך הלחימה במדינה", אמר

"זקוקים לנשק". הפגנות בסוריה (רויטרס)

לאחר שביום חמישי הודיעה וושינגטון כי תעביר לכוחות האופוזיציה הסורית ציוד הומניטרי כדי לסייע להם בלחימתם, מתח מפקד המורדים במדינה, הגנרל סלים אידריס, ביקורת על ההצהרה, ואמר כי זה לא הדבר שלו הם זקוקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו לא רוצים אוכל, שתייה או תחבושות", אמר אידריס לסוכנות הידיעות AP, "כשאנחנו נפצעים - אנחנו רוצים למות. הדבר היחיד שאנחנו רוצים הוא נשק". "כישלון העולם בהעברת נשק כבד לכוחות האופוזיציה רק מאריך את הלחימה בסוריה שגבתה עד כה את חייהם של כ-70 אלף בני אדם", ציין הגנרל.

פוטין: "כן לשינוי פוליטי בסוריה"

משנים מדיניות? פוטין ואסד (AP)

האם רוסיה משנה את המדיניות כלפי נשיא סוריה אסד? בשיחה עם הנשיא אובמה הסכים נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על הצורך "בשינוי פוליטי" כדי לסיים את האלימות בסוריה. מדובר בשלב נוסף לקראת, אולי, נטישה של רוסיה את בעל בריתה, לאחר שבסוף השנה שעברה הזמינה את ראשי המורדים למוסקבה.

נשיא ארה"ב אובמה ונשיא רוסיה פוטין שוחחו בטלפון וסיכמו על "הצורך לקדם מעבר פוליטי" כדי לסיים את האלימות בסוריה מוקדם ככל האפשר, כך מסר דובר הבית הלבן. שני המנהיגים הסמיכו את שרי החוץ שלהם, קרי ולברוב, שנפגשו בתחילת השבוע בברלין להמשיך את המגעים והתיאום ביניהם.

הצהרת הבית הלבן לא פירטה עוד על השיחה בין אובמה לפוטין בעניין המשבר בסוריה. בין ארה"ב ורוסיה יש מחלוקת עמוקה על עתידו של נשיא סוריה אסד, ארה"ב טענה כמעט מתחילת מלחמת האזרחים במדינה כי על אסד לעזוב את תפקידו ואילו רוסיה טוענת כי עזיבתו של אסד לא יכולה להיות תנאי מקדים למשא ומתן בין הפלגים במדינה.