צפו: חופי עזה הוצפו בחתולי ים

חתולי ים בגודל נדיר נלכדו על ידי דייגי רצועת עזה ומעוררים פליאה בקרב סוחרי המקום. "לא ראינו כאלה ב-8-7 השנים", סיפר אחד מהם. תושבי הרצועה לא מחבבים את הדג שנמכר בשל הביקוש הנמוך ב-10 שקלים לק"ג. כך זה נראה

מחזה נדיר בחופי עזה: עשרות חתולי ים נלכדו בחופי הרצועה, מה שעורר התלהבות רבה בקרב שוק הדגים המקומי. הדייגים הוותיקים, שהיו במקצוע גם לפני שנים, סיפרו כי פברואר ומרס הם החודשים הטובים ביותר לתפוס את חתולי הים, שמכונים "דגי השטן" ודומים לדגי "מנטה-ריי". עם זאת, הפעם גודלם הוא חריג במיוחד והם נשטפו מסיבה לא ברורה לחוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני ההכרזה על הפסקת אש בין ישראל לחמאס, הצליחו הדגים לשרוד בים מבלי להיתפס ברשתות הדייגים הנחושים, אולם כעת הדייגים חוגגים מדי יום על השלל הרב שנתפס בחכתם. "לא ראינו כאלה חתולי ים ב-8-7 השנים האחרונות", סיפר אבו אחמד, אחד הדייגים. "עכשיו כשמרשים לנו לצאת לעומק הים, אנחנו תופסים המון דגי ריי - אלה הימים לקנות את הדג הזה בעזה".

צוות של סוכנות הידיעות רויטרס ליווה את הדייגים מהחוף לשווקים ברצועה עם השלל, שם נמכר ק"ג של דג חתול ב-10 שקלים בלבד. הדייגים הסבירו כי המחיר הנמוך הוא בשל ההיצע הגדול וגם כי הדג לא נחשב לאהוב במיוחד בקרב התושבים. מי שרוכש אותו הם בדרך כלל עניי הרצועה, שלא יכולים להרשות לעצמם דגים יקרים יותר.