צפו: המורדים הסורים פוגעים בבכיר חיזבאללה

המורדים הסורים לא הסתפקו בפרסום הידיעה, ושחררו בשעות האחרונות סרטון המתעד לטענתם את הפגיעה שבוצעה על ידם בסגנו של חסן נסראללה, נעים קאסם. צפו בסרטון ובפרשנות של רוני דניאל

הסלמה בקרב בין המורדים הסורים לבין ארגון חיזבאללה בלבנון. שעות אחדות לאחר שהמורדים טענו כי הצליחו לפגוע בסגנו של נסראללה, נעים קאסם, הם מפרסמים סרטון המתעד לכאורה את פעולתם. "בשם אללה הרחמן והרחום", אומרים המורדים הסורים בסרטון, תוך כדי שהם מפעילים את המטען ומפוצצים אותו, "פלוגת בני החורין של סוריה, גדוד אנשי הצדק, אללה אכבר!"

המורדים טוענים כי השיירה המופיעה בסרטון היא של נעים קאסם, סגנו של חסן נסראללה, וכפי שניתן לראות הם מכינים לשיירה מארב, מצלמים מרחוק, וגורמים לפיצוץ. מידת הפגיעה לא ידועה, ולא ניתן לדעת אם קאסם נהרג.

"מידת הפגיעה של קאסם היא לא הדבר הכי חשוב"

אבל גם אם מצבו טוב, יש דבר חשוב יותר במאבק בין המורדים הסורים לבין חיזבאללה. עצם העובדה שהמורדים הסורים מוכנים לצלם ולהפיץ סרטון שבו הם פוגעים בשיירה של חיזבאללה, היא הדבר הדומיננטי. חיזבאללה מעורב עד מעבר לצווארו בלחימה בסוריה. הארגון הלבנוני פעל גם קודם בשורה ארוכה של פעילויות, אבל אף פעם לא חשף את מעורבותו באופן כל כך מובהק ואלים.

עכשיו הנכונות של המורדים להציג סרטון של פגיעה בשיירה של סגן מזכ"ל חיזבאללה - בלי קשר למצבו כעת - מלמדת על היחס של המורדים כלפי חיזבאללה בהבינם כיצד הוא נלחם ואילו מאמצים הוא מפעיל כדי לשמר את שלטונו של אסד.

כאשר המורדים פוגעים בחיזבאללה, זה יכול ללמד על היחסים שיהיו לארגון הלבנוני עם סוריה בימים שאחרי שלטונו של אסד.