נסראללה: "השמועות על מחלה - אינן נכונות"

מזכ"ל חיזבאללה נשא הערב נאום פומבי שבו ניסה להזים את השמועות שלפיהן לקה בסרטן והוטס לקבלת טיפול רפואי בטהרן. אמש פרסם ערוץ הטלוויזיה של הארגון "אל-מנאר" הכחשה רשמית לדיווחים בכלי תקשורת בלבנון ובטורקיה

בעקבות גל הדיווחים בימים האחרונים על מצבו הבריאותי המידרדר של חסן נסראללה, בשל מחלת הסרטן, נשא הערב מזכ"ל חיזבאללה נאום פומבי, שהועבר בשידור ישיר בלבנון, כדי לנסות ולהזים את השמועות על מצבו. "כל מה ששמעתם אינו נכון", טען נסראללה,"זה רק אמור ללמד אתכם כיצד להתייחס לחדשות ועל עוצמת המתקפה המופנית כלפי חיזבאללה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ערוץ הטלוויזיה הרשמי של הארגון "אל-מנאר" העביר את הנאום בשידור ישיר ממקום לא ידוע בלבנון. מאחורי המנהיג הוצגה שקופית כחולה וצויין רק כי מדובר בשידור חי. זו הייתה ההופעה הציבורית הראשונה של מזכ"ל הארגון מזה שבועות.

"לא התכוונתי לגזול מכם זמן רב", פתח נסראללה את נאומו, "אני מתכוון לדבר על עניין בעל חשיבות רבה. השמועות שנפוצו ביומיים האחרונים וההשלכות השליליות שלהן באזור הובילו אותי למהר ולהופיע לפניכם", הוא הוסיף וטען - "להעלות מספר נושאים עליהם רציתי לדבר בכל מקרה".

"רציתי לומר שכל מה ששמעתם אינו נכון", הוא ציין נחרצות, " זה צריך ללמד אתכם לקח לגבי החדשות ולגבי המתקפה המופנית כלפי חיזבאללה. אני מודה לאנשים שאיחלו לי בריאות אתמול. יש פה עניין רגיש שמצריך נקיטת עמדה".

בחיזבאללה הכחישו שנסראללה הוטס לאירן

אמש פרסם "אל מנאר" הכחשה רשמית ראשונה של הפרסומים על ההחרפה במצבו הבריאותי של מזכ"ל הארגון. בהודעה קצרה שנמסרה נאמר שנסראללה לא עזב את לבנון וכי מצבו טוב.

שעות ספורות קודם לכן, פרסמה סוכנות הידיעות הטורקית ידיעה מפי מקור המקורב לחיזבאללה, שלפיה נסראללה הוטס לקבלת טיפול רפואי בטהרן. על פי הדיווח הסיבה לאשפוזו היא מחלת הסרטן שבה לקה.

דיווחים קודמים לכך התקבלו בעת האחרונה גם על ידי מספר אתרי אינטרנט מוכרים בלבנון. על פי אחד מהם, אתר SAWT BEIRUT INTERNATIONAL, הידרדר בימים האחרונים מצבו של מנהיג הארגון השיעי. "נסראללה פונה לקבלת טיפול בטהרן באמצעות מטוס שנשלח מטעמה של הרפובליקה האסלאמית והמריא מנמל התעופה הבינלאומי רפיק אל-חרירי בביירות", נכתב בדיווח המקורי.