דיווח בלבנון: "סגנו של נסראללה נפצע בסוריה"

אתר לבנוני מצטט גורמים בקרב המורדים הסורים שטוענים כי נעים קאסם נפצע במארב מטעני חבלה שהוצב לשיירה בה נסע. לפי הדיווח, קצין סורי בכיר שאחראי על פעולות התיאום עם חיזבאללה נפגע גם הוא. מצבם לא ידוע

נעים קאסם, סגנו של נסראללה (רויטרס)

המורדים בסוריה, שממשיכים להילחם בכוחות אסד ובאנשי חיזבאללה שמסייעים לנשיא, טוענים היום כי הצליחו לפוגע בסגנו של נסראללה, נעים קאסם. האתר הלבנוני אל מוסתכבל, שידוע כשופר למתנגדי הארגון השיעי, ציטט גרמי אופוזיציה סוריים שאמרו כי בכיר חיזבאללה נפצע במארב מתוכנן של מטעני חבלה שהוצב לשיירה בה נסע בסוריה. טרם ידוע מצבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, קאסם נפגע בעת שנסע בשיירה שהייתה בדרכה ללבנון יחד עם כמה בכירים סורים. המורדים הסורים טוענים כי בפיצוץ המטענים נפגע גם קצין סורי בכיר בשם עלי דרג'אם, שהיה אחראי על פעולות התיאום עם חיזבאללה.

השייח סובחי תופיילי, שהיה מזכ"ל חיזבאללה בעעבר ונחשב מתנגד לשלטון אסד, עדכן בחשבון הטוויטר שלו כי בפיגוע נפצע גם מפקד כוח בצבא סוריה שלוחם במערב המדינה נגד המורדים. שיירת הבכירים הסורים, יחד עם קאסם, עלתה ככל הנראה על מטעני חבלה בכביש ביירות -דמשק, סמוך לעיר יאבוס בקרבת הגבול בין סוריה ללבנון. 

צפוי להכחיש הדיווחים. נסראללה (AP)

בשל השמועות: נסראללה ינאם בלבנון

על פי הדיווח, אנשי המורדים מארגון מוג'הדונה הם שהניחו את המטענים. הם טענו כי יפרסמו בשעות הקרובות סרטון שמתעד את התקיפה. בהודעת הארגון נכתב שהפעולה לא כוונה נגד העם הסורי, אלא למען המהפכה. "מטרתנו להקים חברה שבה ישלוט הצדק, החופש והכבוד לכל אזרחי המדינה על בסיס של אזרחות , וללא אפליה".

במקביל, בעקבות גל הדיווחים בימים האחרונים על מצבו הבריאותי המידרדר של חסן נסראללה, בשל מחלת הסרטן, צפוי מזכ"ל חיזבאללה לשאת הערב נאום פומבי, שיועבר בשידור ישיר בלבנון, ולהזים את השמועות על מצבו.

ערוץ הטלוויזיה הרשמי של הארגון "אל-מנאר", דיווח שנסראללה ינאם בשעה 18:30 (שעון ישראל) במקום לא ידוע בלבנון. זאת צפויה להיות הופעה ציבורית ראשונה של מזכ"ל הארגון מזה שבועות. אמש פרסם "אל מנאר" הכחשה רשמית ראשונה של הפרסומים על ההחרפה במצבו הבריאותי של מזכ"ל הארגון. בהודעה קצרה שנמסרה נאמר שנסראללה לא עזב את לבנון וכי מצבו טוב.