צפו: התרסקות הבלון הפורח במצרים

הסרטון שצולם מכדור פורח אחר מתעד את התאונה הקשה מעל שמי לוקסור, שבה נהרגו 19 תיירים. בתמונות רואים את התלקחות הכדור, את העשן הכבד ואת צניחתו לקרקע. במצרים מותחים ביקורת על מפעיל הכדור, שקפץ ושרד

רשת אל ג'זירה פרסמה סרטון המתעד את התרסקות הכדור הפורח, שהתקלח במהלך טיסה מעל שמי העיר לוקסור בדרום מצרים והתפוצץ. בתאונה הקשה נהרגו 19 תיירים, וגורמים המעורים בחקירה מותחים ביקורת חריפה על התנהלות הטייס - שקפץ ושרד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרטון צולם מכדור פורח אחר, והתמונות מתעדות את הרגעים האחרונים לפני התרסקות הכדור. בסרטון רואים כיצד הכדור הפורח מתלקח, את העשן הכבד היוצא ממנו ואת צניחתו לקרקע.

בטיסה היו 20 תיירים מאירופה ומהמזרח הרחוק, כשרק אחד מהם שרד את ההתרסקות כשקפץ מהכדור הפורח. גם הטייס המצרי לא נהרג לאחר שקפץ וגורמים מצרים הביעו זעם על תפקודו וטוענים כי היה יכול למנוע את הפיצוץ.

זירת ההתרסקות בלוקסור (AP)

הכדור הפורח טס בגובה של 300 מטרים מעל פני הקרקע. לפתע, מסיבה שאינה ברורה עדיין, אירע פיצוץ גז אדיר במיכל שממלא את הכדור באוויר חם - מה שגרם להתרסקות כלי הטיס מגובה של 1,000 רגל הישר לתוך שדה סוכר הסמוך לעיר הגדולה.

"היו עליו 20 תיירים, פתאום קרה פיצוץ ו-19 נהרגו", סיפר אחמד עבוד, דובר החברה המשווקת טיולי כדור פורח באזור. "רק תייר אחד שרד, יחד עם נציג החברה שהטיס את הכדור", הוסיף עבוד ההמום.