תעלומת הסרטן: נסראללה חולה?

לאחר שסוכנות הידיעות הטורקית הצטרפה לדיווחים מלבנון בדבר מחלה של נסראללה, שבעקבותיה הוטס לטיפול באירן, בחיזבאללה התייחסו לראשונה והכחישו בתוקף. "מצבו הבריאותי טוב והוא נמצא בלבנון", הבהירו בארגון

בחיזבאללה מכחישים הערב את הדיווחים, שלפיהם מנהיג הארגון חסן נסראללה הוטס לקבלת טיפול רפואי באירן. תחנת הטלוויזיה של חיזבאללה, "אלמנאר", פרסמה הערב הודעה קצרה שנמסרה מטעם גורמים רשמיים בארגון ובה נאמר כי מצבו הבריאותי של נסראללה טוב והוא נמצא בלבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר הערב דיווחה סוכנות הידיעות הטורקית, מפי מקור המקורב לארגון השיעי, כי נסראללה אושפז לפני כמה ימים בבית חולים בביירות ולאחר מכן הועבר לקבלת טיפול רפואי בטהרן, בשל הידרדרות במצבו הבריאותי.

אתמול דיווחה תחנת רדיו לבנונית כי נסראללה הוטס לטהרן לאחר שחלה בסרטן, וההכחשה שמסר חיזבאללה הערב היא ההתייחסות הראשונה לדיווחים האלו. לא ניתן להסיק ממנה האם נסראללה באמת נזקק לטיפול רפואי בימים האחרונים או לא.

"הוטס במטוס מיוחד ששלחו האירנים"

ההכחשה מגיעה בעקבות דיווחים שנפוצו בימים האחרונים בכלי תקשורת בלבנון, המזוהים עם מתנגדי חיזבאללה, כי נסראללה הועבר לפני כיומיים לטיפול רפואי באירן - בעקבות "החמרה במחלת הסרטן שהתגלתה אצלו לאחרונה".

על פי אחד הדיווחים באתר SAWT BEIRUT INTERNATIONAL, הידרדר בימים האחרונים מצבו של מנהיג הארגון השיעי. נסראללה פונה לקבלת טיפול בטהרן באמצעות מטוס שנשלח מטעמה של הרפובליקה האסלאמית והמריא מנמל התעופה הבינלאומי רפיק אל-חרירי בביירות.

דיווחים דומים על מחלתו של נסראללה פורסמו בכמה אתרים לבנונים נוספים, אך חשוב להדגיש כי מדובר באתרים המזוהים עם מתנגדי הארגון ולא אחת נוהגים להפיץ מידע נגדו.