שר החוץ הסורי: "מוכנים להידברותמ עם החמושים"

לקראת שיחתו עם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב במוסקווה, יצא שר החוץ הסורי בהצהרה יוצאת דופו ולפיה יסכים משטר אסד להידברות עם הכוחות החמושים הפועלים במדינה, וזאת בכדי לסיים את שפיכות הדמים. השר הסביר את המהלך בסברת הממשל כי "רפורמות ניתן להשיג בדרכי שלום בלבד"

"מוכנים להידברות", וואליד אל מועלם (חדשות 2)

האם לאחר שנתיים בהם מתחוללת מלחמת אזרחים עקובה מדם בסוריה, מגלה הנשיא בשאר אסד נכונות לפשרה? שר החוץ הסורי וואליד אל מועלם אמר הבוקר כי המשטר בדמשק מוכן להידברות אפשרית כוחות האופוזיציה החמושים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מוכנים לדיאלוג עם כל גורם שיחפוץ בכך, גם עם אלו המחזיקים נשק בידיהם", הצהיר אל מועלם. "נעשה זאת משום שאנו מאמינים שרפורמות לא יתממשו באמצעות מרחץ דמים, אלא על ידי דיאלוג", הוסיף השר בעת שהותו במוסקווה לקראת פגישתו שם עם מקבילו הרוסי סרגיי לברוב.

בדיווח שפרסמה סוכנות הידיעות הרוסית "איטר טס", לא צוין דבר בנוגע לתנאים מקדימים שהציב הממשל הסורי לשיחות, כמו גם על הסיכויים לקיומם. בנוסף, ציטטה סוכנות הידיעות הרוסית את שר החוץ הסורי באומרו כי מצב הלחימה המתמשך בסוריה הוא בגדר מלחמה בטרור. "אנו דבקים במסלול של שלום ונמשיך להילחם בטרור", אמר אל מועלם.

כוחות האופוזיציה הסורים אמרו בנוגע לסוגיה כי הם מוכנים לשאת ולתת עם השלטון בדמשק בכדי להשיג הסדר שיביא לסיום מלחמת האזרחים במדינה. יחד עם זאת הבהירו שיסכימו למהלך שכזה רק אם בשאר אסד ייסוג מכס השלטון ולא ישמש כצד בכל הסדר שיושג.