המורדים בסוריה: "לא נגיע לוועידת רומא כמחאה על אוזלת ידן של המעצמות"

בעקבות התקפות הטילים של צבא אסד על העיר העתיקה בחאלב והרג 29 האזרחים, יצאו המורדים בהצהרה לפיה המעצמות אחראיות למעשי הרצח, כיוון שהם עומדות מנגד בשתיקה. "רוסיה אחראית גם מוסרית וגם פוליטית למלחמת האזרחים", אמרו המורדים, והודיעו שיחרימו את הוועידה של המדינות התומכות בסוריה שתתקיים בחודש הבא ברומא

ממשיך להרוג. אסד, ארכיון (רויטרס)

בעקבות 29 ההרוגים והרס העיר העתיקה בחאלב כתוצאה מירי טילים של צבא אסד, החליטו המורדים שלא להיענות להזמנות ארה"ב ורוסיה, ואף לא להגיע לוועידת המדינות התומכות בסוריה, שאמורה להתקיים ברומא בחודש הבא. המורדים, שהוזמנו ע"י המעצמות כדי לנסות לשים קץ למלחמת האזרחים בסוריה, יצאו בהצהרה כי "במחאה על השתיקה הבין לאומית להתקפות הטילים של צבא אסד שהרגו עשרות והרס העיר העתיקה בחאלב, אנו לא נגיע לוועידה ברומא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד נכתב בהצהרה ש"מאות אזרחים נהרגו בהתקפות של טילי סקאד בעיר חאלב, והצבא ממשיך ומפציץ את העיר באופן עקבי. ההנהגה הרוסית היא האחראית מבחינה מוסרית ופוליטית לחימוש כוחות אסד. כמחאה על העמדה הבין לאומית המבישה, החלטנו להשעות את שיתוף הפעולה עם הוועידה ברומא, ולסרב להזמנות להגיע לרוסיה וארה"ב".

"קשה לתאר את מראות הזוועה"

ההפגזות על העיר העתיקה הרגו לפחות 29 בני אדם, מתוכם משפחה של 10 נפשות שנכלאו בתוך הריסות ביתם. "משפחות שלמות נמצאות בין שברי המבנים", סיפר איש אופוזיציה סורי לסוכנות הידיעות רויטרס. "קשה לתאר במילים את מראות הזוועה שם". ממידע מהשטח עולה כי בסך הכול, נהרסו בהפצצה כ-30 בניינים.

בעקבות האירועים, גינה אתמול מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, את האלימות בסוריה ומסר: "עמדתי - שהצגתי לא אחת - ברורה: שימוש בכוח יגרור רק עוד סבל והרס. רק הסכם בין הצדדים יוכל להביא לפתרון המצב".