53 בני אדם נהרגו בפיגוע בלב דמשק

מכונית תופת שנשאה מטען במשקל של כ-1.5 טון התפוצצה היום במרכז העיר דמשק, בסמוך למשרדי מפלגת השלטון. לפחות 53 בני אדם, רובם אזרחים, נהרגו ועוד כ-200 נפצעו. דיפלומט רוסי דיווח כי מעוצמת הפיצוץ התנפצו זגוגיות רבות בבניין השגרירות הרוסית בבירה

מתקרבים לאסד: מכונית תופת התפוצצה היום בסמוך למשרדי מפלגת הבעת' של הנשיא אסד בלב העיר דמשק. לפחות 53 בני אדם נהרגו בפיצוץ ועוד כ-200 נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארגוני זכויות אדם במדינה דיווחו כי מרבית ההרוגים בפיגוע, שארע ברובע מזרעה בעיר, הם אזרחים - בהם גם ילדים שלומדים בבית ספר בקרבת מקום. מהדיווח עולה עוד כי מכונית התופת, שנשאה מטען במשקל אדיר של 1-1.5 טון התפוצץ במחסום לצד משרדי מפלגת השלטון, במרחק של כ-200 מטרים בלבד מהשגרירות הרוסית במדינה.

דיפלומט העובד בשגרירות רוסיה בדמשק דיווח לסוכנות ידיעות רוסית כי מעוצמת הפיצוץ התנפצו חלונות רבים במבנה השגרירות, אך לא דווח על נפגעים במקום. עוד נמסר כי פיצוץ מכונית התופת יצר מכתש בעומק של כמטר וחצי באמצע הכביש.

לאחר פיצוץ מכונית התופת דווח כי שתי מכוניות תופת נוספות התפוצצו בעיר, מחוץ למשרדי מנגנוני הביטחון, אך בשלב זה לא ידוע על נפגעים או על נזק באירוע. הטלוויזיה הרשמית בסוריה דיווחה כי כוחות הביטחון עצרו היום אדם שהיה בדרכו לבצע פיגוע התאבדות. ברכבו נמצאו חמישה מטעני נפץ - אחד מהם במשקל 300 ק"ג.

מוקדם יותר היום הפציצו מטוסי קרב של צבא סוריה את העיר דרעא שבדרום המדינה, לראשונה מאז פרוץ מלחמת האזרחים לפני כשנתיים. בהפצצה נהרגו לפחות 18 בני אדם.