דיווח: כך חוסל עימאד מורנייה

עיתונאי לבנוני שמקורב לנסראללה חושף פרטים מתחקיר על חיסול "רמטכ"ל" חיזבאללה: סוכני מוסד השתכנו ליד הווילה בה שהה בדמשק, הרכיבו מכונית תופת והחנו אותה ליד ביתו. כשהתקרב - הפעילו אותה מרחוק, ונמלטו

בחלוף חמש שנים מאז חיסול עימאד מורנייה, מנהיגה הצבאי של חיזבאללה, פרסם הארגון תחקיר מקיף בנוגע לנסיבות מותו של בדמשק בחודש פברואר 2008. העיתונאי איברהים אל-אמין, הנחשב למקורב ביותר למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, חשף היום בעיתון הלבנוני "אל אחבר" את התחקיר המעמיק שערך הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי התחקיר, חיזבאללה מייחס למוסד את פעולת החיסול שהביאה בסופו של דבר למותו של המפקד הצבאי. המוסד, כך דווח, הכין במשך ארבעה חודשים את התכנית לחיסול מורנייה בכפר סוסא שבדמשק, שם נהג להשתכן בעת ביקוריו התכופים בסוריה. לדברי חיזבאללה, ערך סוכן המוסד תצפיות באזור במשך שבועות ארוכים, ולאחר מכן שכר וילה סמוך לבית בו לן מורנייה בלילות. בתום תקופת התצפיות, נכנסו לסוריה בזהות בדויה שלושה סוכנים של המוסד שהשתכנו בוילה ששכר.

על פי הדיווח, הסוכנים רכשו שני כלי רכב של חברת מיצובישי. לדברי חיזבאללה, אחד מהם, מדגם פאג'רו, הוסב למכונית תופת, כאשר במוסך הווילה הטעינו עליו כמות גדולה של חומרי נפץ. הרכב השני, מדגם לאנסר, שימש כרכב המילוט. כאשר יצא מורנייה אל מכוניתו במגרש חנייה סמוך, רכב התופת כבר עמד בסמוך למגרש החניה.

"המטען הופעל במרחק של 9 מטרים ממורנייה"

מתחקיר חיזבאללה עולה כי המטען שחובר למכונית התופת הופעל בסמוך למפקד הצבאי. כשהתקרב מורנייה למרחק 9 מטרים ממכוניתו, הופעל מטען הנפץ בשלט רחוק, ומיד אחר כך נמלטו ארבעת המתנקשים מטעם המוסד ברכב השני, שהוכן למטרות מילוט.

צוות סוכני המוסד נטש את הרכב בו השתמש בכדי לברוח על הדרך הראשית המובילה לנמל התעופה של דמשק, ועזב את המדינה. העיתונאי איברהים אל-אמין אף רמז כי שלטונות סוריה פעלו לצד אנשי חיזבאללה בכדי לפענח את שאלת חדירת סוכני המוסד למדינה, וכיצד יצאו ממנה מבלי שנתפסו.