חוסני מובארק בדרך אל החופש?

בית המשפט לערעורים פסק על משפט מחודש לנשיא מצרים בפרשת "ארמונות הנשיא" - התיק האחרון שעדיין תלוי נגד מובארק שבו הורשע במעילה. גורם משפטי במצרים אמר בעקבות ההחלטה: אין הצדקה חוקית להמשיך ולהחזיק במובראק

מובראק, עדיין מאחורי הסורגים (חדשות 2)

אסיר משוחרר ונשיא לשעבר בגיל 86? בית המשפט במצרים הורה הבוקר (שלישי) על משפט חוזר לנשיא לשעבר חוסני מובארק ופסל את הרשעתו בפרשת השחיתות. הזיכוי במשפט זה עשוי להביא, על פי הפרסומים במצרים, ליציאתו של הנשיא המודח מהכלא בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט המצרי לערעורים קבע היום שההליכים המשפטיים נגד מובארק בפרשת השחיתות, שזכתה לשם "ארמונות הנשיא", לא נערכו כראוי ולכן הורה על משפט חוזר בתיק היחיד שעוד עומד כנגד הנשיא המודח. גורם בבית המשפט במצרים אמר בעקבות ההחטלה לסוכנות הידיעות AP כי "אין הצדקה חוקית להמשיך ולהחזיק את מובראק" אחרי ההוראה למשפט חוזר, ועל כן גדלים הסיכויים לשחרורו המיידי. 

גם עורך דינו של מובארק טען כי הדרך סלולה לשחרור מיידי. בחודש מאי האחרון נידון מובארק לשלוש שנות מאסר, לאחר שבית המשפט קבע כי מעל במיליוני דולרים לשימושו האישי. שני בניו, ג'מאל ועלא, נמצאו גם הם אשמים בפרשה ונשלחו לכלא לארבע שנים.

הנשיא שהופל מכסאו יושב בשנים האחרונות במעצר בבית החולים הצבאי בקהיר, בשל מצבו הרפואי. בסוף חודש נובמבר האחרון זוכה מובארק, לאחר משפט ממושך, מאשמת הרג 239 מפגינים בזמן המהפכה ב-2011. בית המשפט גם זיכה את מובארק באותו דיון בפרשת ייצוא הגז לישראל.