חיזבאללה: "נקריב עוד לוחמים למען ניצחון אסד"

לאחר שהשבוע תועדו אנשי חיזבאללה בקרב מול המורדים הסורים, מבהירים בארגון הטרור הלבנוני כי ימשיכו לסייע למשטר אסד במלחמתו נגד האופוזיציה. עיתון בכוויית מצטט בכירי חיזבאללה שאומרים: "עוד יפלו חללים רבים שלנו כל עוד נמשכת הלחימה". בנוסף, דווח כי הארגון מחמש אזרחים סמוך לגבול

לאחר שלפני יומיים פורסם תיעוד ראשון של לוחמי חיזבאללה שנלחמים נגד כוחות המורדים בסוריה, מכריזים היום בארגון הטרור הלבנוני כי הם ימשיכו לסייע לנשיא סוריה אסד ואף מחמשים אזרחים לבנונים סמוך לגבול עם סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווח בעיתון כווייתי, בחיזבאללה מאיימים כי אנשיהם שנהרגו בימים האחרונים במסגרת הלחימה המשותפת עם משטר אסד נגד המורדים, לא היו האחרונים, והצהירו שהארגון מוכן להעמיד עוד לוחמים כדי להשיג ניצחון בקרב. "הארגון מוכן להעמיד 'קדושים' נוספים למען בלימת כוחות האופוזיציה הסורים, שמורכבים מהרבה מאוד פעילים בני הזרם הסוני מכל רחבי העולם המוסלמי", צוטטו בעיתון בכירים בחיזבאללה.

לדבריהם, הארגון מאמן ומחמש כל תושב בעיירה הלבנונית קוסייר, הסמוכה לגבול, ובפרברי העיר חומס בסוריה. מקורות בחיזבאללה הוסיפו כי ההחלטה לעשות זאת התקבלה לאור מה שכונה "סבלם של תושבי האזור בגבול לבנון-סוריה".

"עוד יפלו חללים רבים שלנו כל עוד נמשכת הלחימה, אנו ערוכים לכך", הצהירו בכירי חיזבאללה.

תיעוד ראשון של כוחות חיזבאללה נלחמים על אדמת סוריה

שלשום פורסם לראשונה סרטון שמתעד את הלחימה של אנשי חיזבאללה נגד כוחות "צבא סוריה החופשית" הנלחמים בסוריה. בעיתון א-שארק אל אווסאט דווח כי אלפי לוחמים מהארגון השיעי מגויסים לקרבות למען משטרו של אסד, ושעשרות מהם כבר שילמו בחייהם כדי להגן על בן הברית ממזרח.

בימים האחרונים, על פי הדיווח מנהל כוח של חיזבאללה קרב חפירות נגד אנשי צבא סוריה החופשית באזור הגבול בין המדינות. בעיתון נטען כי לפחות 12 פעילי הארגון השיעי נהרגו במהלך הקרבות נגד אנשי האופוזיציה. בתיעוד ניתן לראות כמה מפעילי חיזבאללה מנהלים חילופי אש עם המורדים.