תיעוד ראשון: אנשי חיזבאללה נלחמים בסוריה

סרטון שעלה לרשת מציג עדויות מצולמות נדירות למעורבותו של ארגון הטרור הלבנוני במלחמה שמנהל אסד. על פי הדיווחים בעולם הערבי, לפחות 12 לוחמי חיזבאללה כבר נהרגו במהלך קרבות עזים נגד כוחות צבא "סוריה החופשית", סמוך לגבול סוריה-לבנון. כך זה נראה

אחרי הדיווחים הרבים על מעורבותם של אנשי חיזבאללה במלחמת האזרחים בסוריה - מגיע תיעוד ראשון: בסרטון שעלה לרשת נראים המורדים באסד מנהלים חילופי אש כבדים עם אנשי ארגון הטרור הלבנוני, סמוך לגבול סוריה- לבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתון א-שארק אל אווסט מדווח כי כוח של חיזבאללה מנהל בימים האחרונים קרב חפירות נגד אנשי צבא סוריה החופשית באזור הגבול וכי לפחות 12 פעילי הארגון השיעי נהרגו במהלך הקרבות נגד אנשי האופוזיציה. בתיעוד ניתן לראות כמה מפעילי חיזבאללה מנהלים חילופי אש עם המורדים.

התיעוד מתפרסם יום אחרי נאומו של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, שטען במהלכו כי ארגונו אינו צריך את עזרתן ואת נשקן של אירן או סוריה, וכי הוא מסוגל לנהל את מאבקיו לבדו. על פי התמונות החדשות ועל פי העדויות בדבר העברת אמצעי לחימה מהמחסנים של אסד ללבנון, נראה כי חיזבאללה הוא זה שמסייע לנשיא הסורי להיאחז בשלטונו.

בשבוע שעבר נחשפה הוכחה נוספת לקשר ההדוק בין טהרן דמשק וחיזבאללה, כאשר בכיר משמרות המהפכה הגנרל חסאן שטארי, שעשה את דרכו מסוריה ללבנון חוסל ככל הנראה על ידי המורדים. הוא נקבר בסוף השבוע באירן. על פי חלק מפרסומים, אנשיו של שטארי , אנשי פלוגות "אל קודס", השתתפו גם הם בלחימה לצד אנשיו של אסד.