סוהא ערפאת: "לא הייתי מתחתנת עם יאסר"

רומן טרגי: אלמנתו של יאסר ערפאת סיפרה בריאיון לעיתון טורקי כי היא מתחרטת על נישואיה למנהיג הפלסטיני. לטענתה, החיים לצידו הביאו עליה את מדורי הרכילות שלא הרפו ממנה. ומי אשם בכל זה? ישראל כמובן

האישה שאיתו. סוהא ויאסר ערפאת (רויטרס)

סוהא ערפאת, מי שהייתה תמיד בצילו של המנהיג הפלסטיני, מביעה לראשונה חרטה על נישואיה ליאסר ערפאת. "אני יודעת שהיו הרבה מאוד נשים שרצו להתחתן עם יאסר", סיפרה אלמנתו לעיתון הטורקי "סבאח", "אבל בשבילי זה היה הגורל. ניסיתי לעזוב אותו מאות פעמים, אבל הוא לא איפשר לי".

"כולם יודעים שהוא לא נתן לי לעזוב אותו", אמרה האלמנה. "במיוחד אלו שעבדו תחתיו, הם ידעו טוב מאוד עד כמה זה נכון". ערפאת הודתה כי היא התחרטה על הנישואין למנהיג הפלסטיני, שמת בשנת 2004, משום שלטענתה מדורי הרכילות לא הרפו ממנה. "כן, אני מתחרטת", סיפרה בריאיון. "גם כשהוא היה איתי, הייתי צריכה להגן על עצמי. הייתי נשחטת על ידי הרכילאים".

ערפאת מאשימה גם את הסכסוך הישראלי-פלסטיני בהתמקדות מדורי הרכילות בחייה הפרטיים. "הרכילות התחילה למעשה בעקבות האינתיפאדה", שיחזרה. "יאסר נלחם נגד הלובי החזק ביותר, ואני הייתי החולייה החלשה".

למרות הקשיים שנושא איתו השם "ערפאת", אלמנתו אמרה שהיא בכל זאת גאה להסתובב עם שם המשפחה הזה. "ובכל זאת", הסתייגה, "בדיעבד - ההחלטה להינשא לו התבררה כטעות. אם הייתי יודעת שאלו החיים המצפים לי, לא הייתי מתחתנת איתו".