מחאה מאוחרת: מצרים ללא יוטיוב

בית המשפט המנהלי במצריים הורה היום לחסום את אתר הסרטונים יוטיוב למשך חודש, בשל הסרט השנוי במחלוקת, "תמימות המוסלמים", שעדיין מוצג שם, גם חודשים לאחר הסערה שעורר. "יוטיוב מזלזלת באמונתם של מיליוני מצרים", נכתב בפסק הדין, שצפוי להיות מיושם כבר בימים הקרובים. מיוטיוב וגוגל, המחזיקה באתר, לא נמסרה תגובה

מתוך הסרט "תמימות המוסלמים" (יוטיוב)

בית המשפט המנהלי במצרים הורה למשרדי התקשורת וההשקעות לחסום את גישת הגולשים במדינה לאתר יוטיוב, משום שהוא מציג את הסרט השנוי במחלוקת "תמימות המוסלמים", כך דווח בסוכנות הידיעות המצרית "מנא".

הסרטון השערורייתי, הנמשך כ-13 דקות, נוצר בארצות הברית ועורר תסיסה אנטי-אמריקנית במצרים, לוב ועשרות מדינות מוסלמיות אחרות בחודש ספטמבר. הווידאו מציג את הנביא מוחמד כטיפש וסוטה מין. בשביל רוב המוסלמים, כל תיאור של הנביא המוסלמי נחשב חילול הקודש.

השופטים טענו שמנהלי אתר יוטיוב, הנמצא בבעלות גוגל, התעקשו לשדר את הסרט המהווה עלבון לאיסלאם ולנביא מוחמד, תוך כדי שהם מזלזלים באמונתם של מיליוני מצרים ומתעלמים מהכעס של מאמיני האיסלאם.

רשות התקשורת הלאומית של מצרים מסרה כי היא תפעל על פי פסק הדין, ברגע שתקבל לידיה את העתק ההחלטה מבית המשפט. מיוטיוב וגוגל לא נמסרה תגובה בעניין.

"ישראל מסיתה מוסלמים נגד נוצרים"

ההפגנות הסוערות נגד "תמימות המוסלמים" החלו כבר בספטמבר, והגיעו לשיאן כשחמושים פרצו לבניין הקונסוליה האמריקנית בלוב, וירו למוות בשגריר ארצות הברית במדינה כריסטופר סטיבנס, ובשלושה עובדי שגרירות נוספים.

הסרטון שעורר את חמתם של מוסלמים בכל העולם, גרר גם תגובות מצד מנהיגי מדינות ערב. מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה האשים בהפצת הסרטון את ארצות הברית וישראל שמטרתן - כך לטענתו - להחריף את המתיחות בין נוצרים למוסלמים. "מי ששותק על עלבונות נגד הנביא", אמר נסראללה בנאום שנשא בחודש ספטמבר, "מעביר לישראל את המסר כי הם יכולים להרוס את המסגד".