נשיא מצרים: "חייבים להגיע למדינה פלסטינית שבירתה ירושלים"

הפלסטינים, ההתנחלויות ומלחמת האזרחים בסוריה – אלה הנושאים המרכזיים שהעלה על סדר היום מוחמד מורסי בפסגה הערבית שנפתחה היום בקהיר בהשתתפות 56 מנהיגים ממדינות מוסלמיות. "חייבים להראות לעולם את פניו היפות של האיסלאם", אמר

"הפסקת ההתנחלויות הכרחית". מורסי (AP)

"הנושא המרכזי בפסגה הזו הם אחינו הפלסטינים", הבהיר היום נשיא מצרים מוחמד מורסי בנאומו בפסגה הערבית שנפתחה בקהיר. "כדי להביא לרגיעה באזור חייבים להגיע למדינה פלסטינית שבירתה ירושלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנאומו התייחס מורסי להתנחלויות הישראליות. "הפסקת ההתנחלויות היא הכרחית", טען, "הן פוגעות בליבו של השלום - לא יהיה שלום בלי הפסקת הבנייה בהתנחלויות". לדבריו, "אנו מחויבים לאחינו הפלסטינים - הוכחנו את זה כשעצרנו את המתקפה ברצועת עזה".

התבטאות נוספת של נשיא מצרים כוונה לסוריה: "השלטון הסורי צריך ללמוד את ההיסטוריה - העם תמיד נשאר, בעוד השלטון הוא זה שמתחלף".

מורסי, איש האחים המוסלמים, אמר כי "האיסלאמופוביה היא בעיה שהולכת ומתפשטת, ואנו חייבים למצוא כאן פתרון לבעיה הזו - להראות לעולם את פניו היפות של האיסלאם".

ארגון שיתוף הפעולה האיסלאמי התחיל היום בקהיר בהשתתפותם של 56 מנהיגים ממדינות מוסלמיות. נשיא אירן אחמדינג'אד ששבר קרח בן 34 שנים ביחסים שבין מצרים למדינתו, הפך לדמות המפתח בוועידה הזו - בגלל קשריו הטובים עם נשיא סוריה המתנדנד, בגלל שנאתו לישראל ובגלל העובדה שהותקף סמוך למסגד אל חוסיין בקהיר.