תוניסיה: מהומות סוערות לאחר רצח פוליטי

שנתיים אחרי פרוץ האביב הערבי, תוניסיה שוב סוערת: שוקרי בלעיד, אחד ממנהיגי האופוזיציה במדינה, נורה היום מחוץ לביתו - ונהרג. היורה נמלט מהמקום. בעקבות זאת, התגודדו אלפים מול משרד הפנים במדינה כשהם מניפים שלטים בגנות הממשל

שוקרי בלעיד. חוסל בפתח ביתו (AP)

האביב הערבי חוזר לתוניסיה? ההמונים שוב גודשים את הרחובות במדינה, לאחר היוודע דבר הירצחו של מנהיג מפלגת אופוזיציה במדינה, שוקרי בלעיד בן ה-49, שהיה מראשי המתנגדים לממשל הנוכחי ונחשב למבקר חריף ביותר של תנועת האחים המוסלמים השולטת במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בלעיד, שהיה מנהיג המפלגה הדמוקרטית הלאומנית המאוחדת, נורה היום מחוץ לביתו, בעת שניסה לעזוב את המקום. "אין ספק שזה היה חיסול פוליטי מתוכנן", אמר אחד מבני בריתו. "מדובר באירוע הראשון מסוגו במדינה שלנו". על פי הדיווחים, היורה הצליח להימלט מהמקום.

שעות ספורות לאחר האירוע, הודיע אחיו של בלעיד על מותו. "אחי נרצח, אני נואש ומדוכא", זעק. כתב רשת אל-ג'זירה בתוניסיה, אמר כי "המדינה נמצא במצב של הלם אחרי הרצח".

עם היוודע דבר מותו של בלעיד, פרצו עשרות הפגנות ספונטניות ברחבי המדינה: בבירה תוניס הסתערו אלפי אנשים על משרד הפנים, באותו המקום שבו הצית את עצמו לפני שנתיים הרוכל שנואש מהמאבק באטימות הממשל. האירוע נחשב בעיני רבים כניצוץ שהוביל ל"אביב הערבי". במספר מוקדים נוספים יצאו מאות לרחובות כשהם מניפים שלטים בגנות הממשל במדינה. על פי הדיווחים מטוניסיה, המשטרה יורה רימוני גז וכדורי גומי לפיזור ההפגנות