ביקור היסטורי: נשיא אירן התקבל במצרים בנשיקה

מהדקים יחסים: נשיא אירן נחת לביקור רשמי במצרים, ביקור שלא התקיים כמוהו מאז 1979. הנשיא מורסי קיבל אותו בחמימות רבה. הטלוויזיה המצרית: זה לא היה קורה בימי מובארק

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד הגיע הבוקר לביקור היסטורי בקהיר, בירת מצרים. מדובר בביקור ראשון של ראש מדינה מהרפובליקה האיסלאמית במצרים מאז המהפכה האירנית ב-1979. בזכות הביקור מקווה אחמדינג'אד לשפר את הקשרים של המדינה השיעית עם מצרים החדשה בהנהגת האחים המוסלמים והנשיא מוחמד מורסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם הגעתו למצרים, קיבל מורסי את פניו של עמיתו האירני בחום ונישק אותו בנמל התעופה. "ביקור כזה לא היה עולה על הדעת בימיו של חוסני מובארק, שהאמין ביחסיה של מצרים עם המערב וישראל", ציינו השדרנים בטלוויזיה המצרית שמעבירה את הביקור בשידור ישיר.

טרם המראתו, התייחס אחמדינג'אד לדיווחים על התקיפה בסוריה והאשים את ישראל. "המתקפה היא תוצאה של חולשה ציונית", האשים הנשיא האירני ואמר כי בכוונתו לבקר ברצועת עזה ואפילו להתפלל בירושלים. בנוסף הדגיש אחמדינג'אד את קשריו הטובים עם כל הגופים הפלסטינים ואמר שאבו מאזן "יתקבל בברכה תמיד בטהרן" .

הביקור במצרים יימשך שלושה ימים, ובמהלכו ישתתף אחמדינג'אד בפסגה איסלאמית בקהיר ויפגוש את הדמויות הפוליטיות המרכזיות במדינה.