המורדים בסוריה: "התקיפה מוכיחה עד כמה אסד חלש"

המאבק בין המורדים בסוריה לצבאו של אסד נמשך, אך כעת מנצלים מנהיגי האופוזיציה את הדיווחים על תקיפה ישראלית על מנת לפגוע בנשיא הסורר. "התקיפה של ישראל מוכיחה על החולשה של אסד", הם אומרים. "הוא יודע לפעול רק נגד עמו שלו"

"פוגע רק בעמו", אסד (AP)

מנהיגי האופוזיציה הסורית, הממשיכים במאבקם נגד שלטונו של באשר אסד, מטיחים בו בסוף השבוע האשמות בעקבות התקיפה שביצעה ישראל לכאורה במספר מטרות אסטרטגיות במדינה. "חוסר התגובה לפעולה הישראלית מוכיחה את חולשתו של הנשיא", טענו המורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

התגובה של גורמי האופוזיציה, עשויה להעיד במידה מסוימת על מה שעשוי לקרות ביום שלאחר נפילתו של הנשיא אסד. נראה כי גם מנהיגי המורדים שומרים לעצמם את הזכות להתעמת עם ישראל וממשיכים להציגה כמקור לבעיות במזרח התיכון.

"אסד מעולם לא עמד נגד ישראל", תקף קאמל לבוואני, פעיל סורי בולט במהלך שיחה עם חברי קואליציה סוריים גולים המנסים כעת להדיח את הנשיא. "כל מה שהוא עשה זה 'לשמור על הזכות להגיב', אבל התגובה שלו מעולם לא הגיעה מלבד תוקפנות כלפי העם הסורי".

דיווח: "ישראל פגעה במספר מטרות בסוריה"

בתוך כך, מפרסם המגזין האמריקני "טיים" פרטים חדשים אודות "התקיפה" וטוען שישראל פגעה במספר רב של יעדים בשטח סוריה בלילה שבין שלישי לרביעי. על פי הדיווח, ישראל הפציצה בין השאר מתקן ביולוגי למחקר ש"הושטח" בגלל חשש שייפול לידי המורדים, בנוסף לשיירת נשק שעשתה דרכה לגבול לבנון. עוד מדווח כי ישראל קיבלה 'אור ירוק' מארה"ב לבצע את המתקפה.

באופן רשמי, סוריה הודיעה כי הותקף מתקן למחקר מדעי בפרבר של דמשק, ודיווחים נוספים בתקשורת הזרה טוענים כי ישראל תקפה גם שיירת משאיות שהובילה נשק מתקדם נגד מטוסים מסוריה ללבנון. בישראל מסרבים להתייחס לדיווחים הללו.

גורם ביון מערבי סיפר ל"טיים" כי בין יעד אחד לשני יעדים נוספים הותקפו באותו לילה, ולא סיפק פרטים נוספים. בכירים אחרים מספרים כי ישראל קיבלה "אור ירוק" מוושינגטון לבצע לא רק את הפעולה האמורה, אלא גם פעולות נוספות ברוח דומה.