מהומות בקהיר: אדם נהרג ועשרות נפצעו

עדי ראייה דיווחו כי צעיר בן 23 נהרג מאש כוחות הביטחון במהלך ההפגנות האלימות בקהיר. מוקדם יותר דווח כי עשרות בקבוקי תבערה הושלכו אל עבר ארמון הנשיאות והשוטרים הפעילו אמצעים לפיזור הפגנות כדי להשתלט על המפגינים

דיווח: "בקבוקי תבערה על ארמון הנשיאות" (רויטרס)

סוכנות הידיעות רויטרס ציטטה עדי ראייה למהומות האלימות בבירה המצרית, שלפיהם צעיר בן 23 נורה הלילה למוות ועשרות בני אדם נפצעו במהלך המחאות שמתרחשות מול ארמון הנשיאות. מוקדם יותר דווח כי מפגינים יידו עשרות בקבוקי תבערה אל עבר משכנו של מורסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

מאז שעות הצהריים פועלים סמוך לארמון הנשיאות כוחות ביטחון גדולים, המנסים להרגיע את הרוחות הסוערות ולהשתלט על המפגינים. השוטרים הפעילו נגדם אמצעים לפיזור הפגנות דוגמת גז מדמיע וזרנוקי מים כדי לפזרם.

המפגינים קוראים לנשיא מוחמד מורסי להתפטר מתפקידו, זאת עקב ריבוי מקרי האלימות המתרחשים במדינה בחודשים האחרונים. בשבוע האחרון נהרגו כ-60 בני אדם במהומות הקשות שפרצו במצרים. מדובר בגל המחאה הקשה ביותר שידעה המדינה מאז נפילת שלטונו של הנשיא לשעבר, חוסני מובארק.

מורסי: "ניאבק במפגינים בכוח"

במהלך נאום שנשא השבוע לאומה הכריז נשיא מצרים מוחמד מורסי על מצב חירום למשך חודש בערים סואץ, איסמעיליה ופורט סעיד. ההחלטה באה בעקבות המהומות האלימות שהחלו בסוף השבוע האחרון והספיקו לגבות את חייהם של 45 בני אדם עד כה.

במסגרת מצב החירום, תוגבל תנועת האזרחים בשלושת המחוזות החל מהשעה 21:00 ועד לשעה 06:00 למחרת. "המתקפות שמתבצעות בימים האחרונים הן בבחינת פעולות שאינן מקובלות נגד המדינה", אמר מורסי. "נהדוף את המהומות בכוח ובנחישות". הנשיא הבהיר: "אם אדרש לכך - אנקוט פעולות נוספות".

בתגובה לדבריו של הנשיא מורסי על הצורך בדיאלוג לאומי במדינה, מפלגת האופוזיציה העיקרית במצרית אמרה כי תוכניתו של הנשיא כפי שהוצגה אתמול אינה אמינה, והם לא יקחו בה חלק.