עדויות מסוריה: "האדמה החלה לרעוד, רצנו למרתף"

אחרי הדיווחים, מסוריה מתחילות לזרום גם עדויות של אזרחים לתקיפה הישראלית לכאורה במתקן הצבאי. "שמענו את רעש הטילים", מספרים התושבים שספרו 12 פיצוצים. "זה נראה שהאש כוונה נגד בניין אחד במתחם"

"האדמה רעדה". מטוס חיל האוויר (רויטרס)

פיצוצים ופאניקה: יום לאחר שבעולם דווח על תקיפה של צה"ל בסוריה ובעוד ישראל שותקת, סוכנות הידיעות רויטרס מפרסמת עדויות מפי תושבי המקום שמספרים על אותו פיצוץ, לכאורה, במרכז המדעי לפיתוח כלי נשק ואמצעי הגנה, באזור ג'מראיה בפרברי דמשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישנו ולפתע שמענו את רעש הטילים שמכים באתר והאדמה החלה לרעוד, רצנו מיד למרתף", סיפרה עדת ראייה ששמה לא פורסם. "המטוסים טסו בגובה נמוך מאוד כדי להתחמק מהרדאר, הפרו את המרחב האווירי של לבנון וסוריה והכו באתר".

עדויות נוספות טוענות שהאתר נהרס לחלוטין וכי כמה מהעובדים נהרגו בפיצוץ. לפי מקור סורי המתקן הצבאי נסגר מאז הפיצוץ: "זה נראה שכיוונו נגד בניין אחד בלבד במתחם". על פי הדובר הסורי, הבניין שהותקף נהרס כליל, כמו גם מרכז פיתוח נוסף ומוסך צמוד, וכן לא בוצעה כל תקיפה של שיירת חיזבאללה, בניגוד למה שדווח תחילה.

דובר צבא סוריה אמר אתמול כי מטוסי חיל האוויר הישראלי חצו את הגבול וחדרו לסוריה מתחת לגלאי המכ"ם, צפונית לפסגת החרמון, ועשו דרכם חזרה באותה הדרך. היום אמר עוזר שר החוץ האירני אמר כי ארצו "מגנה את הפעילות הציונית בשטחה של סוריה" וכי ל"מתקפה הישראלית יהיו השלכות רציניות על תל אביב".