שר החוץ של לבנון: "לנקוט עמדה תקיפה, להתעמת חוקית עם ישראל"

זעם בעולם הערבי על ישראל: שר החוץ של לבנון אומר הבוקר בעקבות הדיווחים על המתקפה של צה"ל בסוריה, כי יש לנקוט בתקיפות ולהתעמת בישראל בכל הדרכים החוקיות. "מאז 1948 ישראל מאיימת על השלטון והביטחון הערבי", ציין. חיזבאללה ורוסיה גינו: "הפרת החוק הבינ"ל"

"לנקוט בתקיפות". מנסור (AP)

נמשכת המתקפה נגד בישראל בעקבות התקיפה של צה"ל, על פי פרסומים זרים, בסוריה. שר החוץ של לבנון, עדנאן מנסור, כינה הבוקר את המתקפה "תוקפנות בוטה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המתקפה הזו מאשרת פעם נוספת את הגישה שאומצה על ידי מדינת הטרור ישראל מאז 1948, שכבר השמיעה בעבר איומים על השלום והביטחון הערבי", הדגיש שר החוץ של לבנון. "זה מחייב אותנו, הערבים, לנקוט עמדה תקיפה ולהתעמת עם ישראל בכל האמצעים החוקיים".

גפ בארגון חיזבאללה וברוסיה הגיבו בחריפות הבוקר לדיווחים. בחיזבאללה הגדירו את הפעולה הישראלית לכאורה כ"ברברית ונפשעת". בהודעת הגינוי שהוציא הארגון נכתב כי "התקיפה חושפת את הכוונה הנפשעת להרוס את סוריה וצבאה". בחיזבאללה היו אמורים, על פי פרסומים זרים, לקבל את משלוח הנשק שלכאורה "סוכל".

רוסיה גינתה: "הפרת החוק הבינ"ל"

הארגון השיעי, שבראשו עומד חסן נסראללה, הביע הזדהות עם הסורים וקרא למדינות העולם לגנות את התקיפה לכאורה שבוצעה לפי דובר צבא סוריה במתקן מחקר צבאי ליד דמשק, כ-15 ק"מ מהגבול עם לבנון. בארגון טענו כי הקהילה הבינלאומית בדרך כלל שותקת ולא מגנה את ישראל, וקראו ל"קמפיין מאסיבי" נגדה.

במקביל, משרד החוץ של רוסיה שחרר הצהרה לפיה אם התקיפה אכן בוצעה, הרי שמדובר "בתקיפות במטרות בשטח ריבוני של מדינה שמבטאות הפרה של חוקים בינלאומיים של האו"ם". עוד צוין כי "העניין אינו מתקבל על הדעת, לא משנה מה המניעים". העיתון הלבנוני א-דיאר דיווח הבוקר כי צבאות סוריה, ירדן, לבנון וכוחות של חיזבאללה העלו את הכוננות בגבולות מחשש לעימות צבאי עם ישראל.