חיזבאללה: "תקיפת ישראל ברברית"

ארגון חיזבאללה גינה את התקיפה הישראלית אתמול לכאורה, במתקן צבאי ליד דמשק. "התקיפה ברברית ונפשעת, על מדינות העולם לגנות אותה", נמסר בהודעת הארגון. משרד החוץ של רוסיה: "אם הדיווח נכון - מדובר בהפרה של חוקים בינלאומיים"

"ישראל ברברית". נסראללה (AP)

יום לאחר ה"תקיפה", על פי מקורות זרים, של מטוסי חיל האוויר בסוריה, בארגון חיזבאללה וברוסיה הגיבו בחריפות לידיעה. בחיזבאללה הגדירו את הפעולה הישראלית לכאורה כ"ברברית ונפשעת". בהודעת הגינוי שהוציא הארגון נכתב כי "התקיפה חושפת את הכוונה הנפשעת להרוס את סוריה וצבאה". בחיזבאללה היו אמורים, על פי פרסומים זרים, לקבל את משלוח הנשק שלכאורה "סוכל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הארגון השיעי, שבראשו עומד חסן נסראללה, הביע הזדהות עם הסורים וקרא למדינות העולם לגנות את התקיפה לכאורה שבוצעה לפי דובר צבא סוריה במתקן מחקר צבאי ליד דמשק, כ-15 ק"מ מהגבול עם לבנון. בארגון טענו כי הקהילה הבינלאומית בדרך כלל שותקת ולא מגנה את ישראל, וקראו ל"קמפיין מאסיבי" נגדה.

במקביל, משרד החוץ של רוסיה שחרר הצהרה לפיה אם התקיפה אכן בוצעה, הרי שמדובר "בתקיפות במטרות בשטח ריבוני של מדינה שמבטאות הפרה של חוקים בינלאומיים של האו"ם". עוד צוין כי "העניין אינו מתקבל על הדעת, לא משנה מה המניעים".

העיתון הלבנוני א-דיאר דיווח הבוקר כי צבאות סוריה, ירדן, לבנון וכוחות של חיזבאללה העלו את הכוננות בגבולות מחשש לעימות צבאי עם ישראל. על פי הדיווח, צבא סוריה פרס באזור הגולן דיוויזיות קטנות שמתמחות בלחימה גרילה דומה לזו של חיזבאללה. במקביל, יחידות של צבא סוריה ושל ארגון חיזבאללה הוצבו בכפר שובא ובחוות שבעא שבדרום לבנון. בנוסף, בצבא לבנון החליטו להעלות את הכוננות לדרגה 3 - וצבא ירדן, על פי הדיווח, הציב יחידות משוריינות סמוך לגבול עם ישראל, ליד נהר הירדן.