מקורב למורסי: "האמריקנים בדו את השואה"

בכיר מצרי צוטט כמאשים את ארצות הברית ובנות בריתה ביצירת "מיתוס הירצחם של שישה מיליון יהודים שנועד להכפיש את שמה של גרמניה". מורסי עצמו צוטט בעבר בריאיון כשאמר כי "הציונים הם צאצאי קופים וחזירים"

נשיא מצרים, מוחמד מורסי (AP)

נשיא מצרים מוחמד מורסי מנסה להשליט סדר בתוהו ובוהו שמתחולל בארצו, אבל למרות הכל - מצליחים מקורביו למצוא די זמן גם כדי להסית נגד ישראל. פתחי שיהאב, בכיר השלטון בקהיר המשמש כעורך ראשי של העיתונים הממלכתיים בה, האשים את ארצות הברית ובנות בריתה בכך ש"בדו את מיתוס השואה ואת הירצחם של שישה מיליון יהודים כדי לקדם תעשייה שנועדה להכפיש את גרמניה ולספק תירוץ להפצצת יפן בנשק גרעיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההתבטאות זכתה לסיקור נרחב בכלי התקשורת האמריקניים. בריאיון שהעניק בעקבותיה לרשת "פוקס" מנכ"ל מכון ויזנטל, הד"ר אפרים זורוף, הזהיר כי "מדובר כאן, ללא עוררין, בדברים שערוריתיים שמעוררים דאגה רבה מכיוון שנאמרו על-ידי אישיות רמת דרג. היא מבטאת עמדה שהשתרשה בקרב חוגים רבים בעולם הערבי, בעקבות שילוב של התעלמות מהנושא לצד הכחשתו - בחסות הממשלות השונות".

דברי הבכיר המצרי מצטרפים לאמירה אנטישמית שהשמיע מקורב אחר למורסי לפני כחודש. עיסאם אל-מריאן, סגן ראש מפלגת האחים המוסלמים, קרא בריאיון לישראלים יוצאי מצרים לשוב ולהתגורר בה - בהסבר ש"עדיף ליהודים לחיות כאן מאשר במדינה המזוהמת בכיבוש". הוא הבהיר כי כך יוכלו "לפנות את מקומם ולאפשר את חזרת הפלסטינים לארצם".

גם מורסי עצמו אינו חף מהתבטאויות נגד היהודים: בריאיון שהעניק ב-2010 אמר כי הציוניים הם "צאצאי קופים וחזירים" ואמר כי היהודים, ככלל, הם "בעלי אופי עוין ויכולת להבין רק את שפת הכוח".