יועץ לחמינאי: "תקיפה בסוריה כמו תקיפת אירן"

אחד מיועציו הבכירים של המנהיג העליון של אירן, עלי חמינאי, מזהיר כי אם סוריה תותקף, טהרן תראה זאת כתקיפה בשטחה שלה ולא תהסס להגיב. היועץ חושף גם את חשיבותה של סוריה במערכה נגד ישראל וכינה אותה "שחקן מפתח בגוש האנטי ישראלי"

ערבות הדדית ב"ציר הרשע". אסד ואחמדינג'אד (רויטרס)

אירן ממשיכה להתייצב לצידו של נשיא סוריה אסד ושולחת איום מפורש למערב: יועץ בכיר למנהיג העליון חמינאי מבהיר היום כי משמרות המהפכה מחויביים לחלוטין לביטחונו של אסד ושל משטרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היועץ האירני הבכיר, עלי אכבר ווליאטי, אמר בראיון לסוכנות ידיעות אירנית שארצו תפעל להשאיר את נשיא סוריה בשאר אסד בשלטון, ותנקוט בכל הדרכים האפשריות כדי להבטיח את הישרדות המשטר נוכח מלחמת האזרחים בסוריה.

ווליאטי, ששימש בעבר כשר החוץ של אירן, שיגר בדבריו מסר מאיים גם לקהילה הבינלאומית, והתחייב כי אירן תתייחס לכל תקיפה בסוריה כאל תקיפה באירן עצמה.

"רק בזכות סוריה, הפסידה ישראל במלחמת לבנון השנייה ובעופרת יצוקה"

בראיון מתייחס היועץ לחשיבותה של סוריה לרפובליקה האיסלמית, ומכנה אותה "שחקן מפתח בגוש המדינות והארגונים האנטי-ישראליים". לדבריו, בידי סוריה מצוי הכוח לחזק או לערער את הגוש, ולכן יציבותו של בשאר אסד בשלטון הוא אינטרס אירני מובהק. 

ווליאטי חושף גם כי סוריה סייעה לחיזבאללה באופן ישיר במהלך מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006, וכן לחמאס במהלך מבצע "עופרת יצוקה" לפני כשלוש שנים. "חיזבאללה הייתה מפסידה ב-'מלחמת 33 הימים', וחמאס היו מפסידים ב-'מלחמת 22 הימים', אם סוריה לא הייתה מתערבת" אמר.