ההפגנות במצרים: שבעה בני אדם נהרגו בסואץ; כ-500 נפצעו

ברחבי המדינה מציינים רבבות שנתיים לתחילת ההתקוממות שהביאה לנפילתו של הנשיא לשעבר, חוסני מובארק. במהלך ההתפרעויות, נורו למוות שבעה בני אדם בעיר הנמל סואץ ומאות נפצעו במהלך ניסיונותיהם של כוחות הביטחון להשיב את הסדר על כנו

המהומות שהחלו היום במצרים לרגל יום השנה השני להתקוממות נגד הנשיא לשעבר, חוסני מובארק - יוצאות משליטה: שבעה בני אדם נהרגו הערב מירי בעיר סואץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר במקרה ההרג הראשון שנרשם מאז תחילתן של ההפגנות הנוכחיות במדינה. גורמי רפואה מסרו, כי במהלך המהומות שאירעו היום בכיכר תחריר שבקהיר, נפצעו כ-500 בני אדם, יותר מ-90 מהם שוטרים. 

במהלך הלילה התכנסו בבירה המצרית אלפי בני אדם במחאה על הצעדים שביצע לאחרונה הנשיא מוחמד מורסי וקראו להחלפת השלטון. צוין, כי ההפגנות זולגות גם לערים אחרות. מאז שעות הלילה נערכו המשטרה בבירה המצרית בכוחות מתוגברים לקראת התפרעויות אפשריות של מפגינים, והאבטחה סביב ארמון הנשיאות תוגברה.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי מאות צעירים, מתנגדיו של הנשיא מורסי, החלו ליידות הבוקר בקבוקי תבערה ואבנים לעבר כוחות הביטחון באזור הפרלמנט המצרי. בתגובה, כך נמסר, הפעילה המשטרה אמצעים לפיזור הפגנות.

עוד דווח, כי המפגינים במקום קוראים להפלת שלטונו של הנשיא מוחמד מורסי ומפלגת האחים המוסלמים, וכן מוחים נגד החוקה החדשה שאושרה במדינה לפני מספר שבועות.