שנתיים למהפכה במצרים: 25 פצועים בכיכר תחריר

שנתיים חלפו מאז שהתחילו ההפגנות האלימות שהובילו בסופו של דבר לנפילתו של הנשיא לשעבר, חוסני מובארק. היום התאספו אלפי בני אדם בכיכר בקהיר, שכבר הפכה לסמל המאבק, ומחו נגד הנשיא הנוכחי, מוחמד מורסי, ונגד החוקה שאושרה לפני מספר שבועות

דיווח: 25 פצועים בהפגנות בקהיר (רויטרס)

בכיכר תחריר שבקהיר מציינים היום שנתיים לפרוץ המהפכה במדינה, שהביאה לסיום שלטונו של הנשיא לשעבר, חוסני מובארק. במהלך הלילה התכנסו במקום אלפי בני אדם במחאה על הצעדים שביצע לאחרונה הנשיא מוחמד מורסי וקראו להחלפת השלטון. עד כה נמסר על כ-25 פצועים, וצוין כי ההפגנות זולגות גם לערים אחרות. את ההפגנות בקהיר העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז שעות הלילה נערכו המשטרה בבירה המצרית בכוחות מתוגברים לקראת התפרעויות אפשריות של מפגינים, והאבטחה סביב ארמון הנשיאות תוגברה.

שנתיים למהפכה (רויטרס)

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי מאות צעירים, מתנגדיו של הנשיא מורסי, החלו ליידות הבוקר בקבוקי תבערה ואבנים לעבר כוחות הביטחון באזור הפרלמנט המצרי. בתגובה, כך נמסר, הפעילה המשטרה אמצעים לפיזור הפגנות.

עוד דווח, כי המפגינים במקום קוראים להפלת שלטונו של הנשיא מוחמד מורסי ומפלגת האחים המוסלמים, וכן מוחים נגד החוקה החדשה שאושרה במדינה לפני מספר שבועות. בעקבות ההפגנות האלימות בכיכר, שהפכה לסמל המחאה המצרית - נפצעו עד כה 25 בני אדם.