דיווח: אמו של אסד ברחה מסוריה

עוד צעד להתפוררות המשטר בסוריה? שגריר ארה"ב בסוריה לשעבר רוברט פורד, טען הלילה בריאיון ל-CNN כי אמו של אסד אניסה מחלוף, ברחה מהמדינה לאיחוד האמירויות מחשש להתקרבות המורדים לבירה דמשק. "ניתן רק לתאר מה זה עושה למצב הרוח שלהם", אמר

משפחת אסד, יושבת משמאל (רויטרס)

נראה שהמשבר החמור בסוריה מביא גם את האנשים הכי קרובים לאסד לברוח: אניסה מחלוף, אמו של נשיא סוריה ואלמנתו של חאפז אל-אסד, ברחה יחד עם בכירים נוספים מחוץ למדינה, זאת לאחר שהמורדים התקדמו לעבר הבירה דמשק - כך חשף הלילה רוברט פורד, שגריר ארה"ב בסוריה לשעבר בריאיון לרשת CNN.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי פורד, אמו של הרודן ברחה לאחת המדינות באיחוד האמירויות ולא ציין לאיזו מהן. "ניתן רק לתאר מה זה עושה למצב הרוח שלהם", אמר פורד, שטען כי בכירי המשטר בורחים כי הם יודעים שהם מפסידים בקרב על דמשק. לדבריו, בני משפחתו של אסד הצליחו לשמוע את קולות הירי של המורדים מחוץ לארמון הנשיאות, מה שגרם להם לחשש רב. פורד עצמו כיהן בתפקיד עד שהיחסים הדיפלומטים בין ארה"ב לסוריה פסקו.

הופעותיה בציבור של אמו של אסד נדירות, כך היה גם בתקופה בה בעלה המנוח היה הנשיא. עם זאת, ההערכה בסוריה היא שהשפעתה על המשטר גדולה. רק לפני חודשים ספורים דווח בסוריה כי בושרה אסד, אחותו של הנשיא, עזבה את המדינה יחד עם חמשת ילדיה.

לדבריו של פורד, גם דובר משרד החוץ של סוריה לשעבר ברח מהמדינה ומצא מקלט בארצות הברית. עם זאת, מאוחר יותר אמרו בכירים בוושינגטון כי פורד שגה ודובר משרד החוץ הסורי אינו במדינה.