התקשורת באירן: "ניצחון דחוק לנתניהו"

כלי התקשורת הפלסטיניים והאירנים סיקרו הבוקר את תוצאות המדגמים וספירת הקלפיות בבחירות בישראל - בדגש על המפולת של נתניהו וההפתעה של לפיד. "הימין בישראל התרסק, הליכוד הצטמצם ולפיד הפתיע", נכתב ב"מען". באירן דווח: "נתניהו יתקשה לתמרן מול עמיתיו בקואליציה"

אתר האינטרנט של סוכנות הידיעות האירנית (חדשות 2)

לא רק בישראל מנסים לעכל את המציאות הפוליטית החדשה - גם בכלי התקשורת הערביים והפרסיים מתחילים להתרגל לשם החם החדש בזירה הפוליטית בישראל: יאיר לפיד. בסיקור תוצאות המדגמים וספירת הקלפיות, מודגש נצחונו של לפיד - תוך הבלטת "נצחונו המזערי" של נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משדר מיוחד: תוצאות הבחירות לכנסת ה-19

בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" נכתב הבוקר: "לפיד הפתיע והגיע למקום השני עם 19 מקומות, אחרי מפלגת הליכוד ביתנו... הימין בישראל התרסק, הליכוד הצטמצם ולפיד הפתיע". בהמשך הדיווח הובאו דבריהם של פרשנים ישראלים באומרם כי "משמעות התוצאות היא שנתניהו לא יכול להקים ממשלת ימין".

גם באירן התעוררו הבוקר עם כותרות לועגות לנתניהו. "הוא השיג ניצחון דחוק בבחירות", נכתב באתר האינטרנט של רשת "אל-עאלם" האירנית, המשדרת בשפה הערבית. "הפרשנים תיארו את הניצחון של נתניהו ובן בריתו ליברמן בניצחון קשה, המקשה על נתניהו לתמרן מול עמיתיו בקואליציה... מפלגת המרכז 'יש עתיד' רשמה הפתעה, כשהשיגה בין 18 ל-19 מקומות בכנסת".

גם בעולם הערבי הכתירו אותו למנצח הגדול, (מאקו)

סוכנות הידיעות האירנית 'פארס' סיקרה באופן אובייקטיבי את תוצאות הבחירות, ובפרטי פרטים - לרבות פרסום חלק מתוצאות האמת ברשת. הדיווח, שהתבסס על האתר "טיימס ישראל", העניק את מירב הדגש גם כן לניצחון של לפיד ולהפתעה שהשיג בבחירות.