סוריה: 24 הרוגים בפיגוע משולש נגד כוחות אסד

בפיצוץ שלוש מכוניות תופת בצפון המדינה נהרגו לפחות 24 בני אדם ועשרות נוספים נפצעו במה שנראה כפעולת נקמה של כוחות המורדים. הפיגוע מגיע לאחר שאתמול הפציצו מטוסים של צבא אסד אוניברסיטה בעיר חלב והרגו יותר מ-80 בני אדם

24 הרוגים בפיגוע משולש, ארכיון (AP)

יום לאחר הפיגוע באוניברסיטת חלב בו נהרגו לפחות 82 בני אדם ונפצעו כ-160, התפוצצו בצהריים שלוש מכוניות תופת בצפון סוריה, שתיים מהן ליד נקודות ביקורת של הצבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, מרבית ההרוגים בפיגוע המשולש הם מקרב אנשיו של נשיא סוריה בשאר אסד וגורמים במדינה מעריכים כי מדובר בתגובת נגד של המורדים לטבח שהתרחש אמש באוניברסיטה בחלב. גורמי אופוזיציה בסוריה מדווחים כי שתי מכוניות התפוצצו בסמוך לנקודות בידוק של צבא אסד ומכונית נוספת התפוצצה סמוך לאזור מגורים.

יותר מ-80 בני אדם, מרביתם סטודנטים, נרצחו אתמול בצהריים בסדרת פיצוצים שהחרידה את קמפוס האוניברסיטה בעיר חלב. יותר מ-150 בני אדם נוספים נפצעו ולפי טענת האופוזיציה מדובר בהפצצה של מטוסי קרב. גורמי אופוזיציה בסוריה כינו את האירוע אחד הקשים שאירעו במדינה מאז פרוץ העימותים לפני כמעט כשנתיים.

היום פרסמה רוסיה, בת בריתו של הנשיא אסד, הודעת גינוי לרצח האזרחים אמש בחלב והאשימה את כוחות המורדים במעשה. משרד החוץ הרוסי הגדיר את מבצעי הטבח "טרוריסטים המעוניינים בנקמה על הפסדיהם במאבק מול השלטונות בסוריה".