סטודנטים נטבחו בחלב: "מטוסים תקפו את הקמפוס"

יותר מ-80 בני אדם נהרגו ו-150 נפצעו בסדרת פיצוצים שהרעידה היום את אוניברסיטת חלב. תמונות הסטודנטים מפנים את גופות חבריהם לספסל הלימודים משודרות בכלי התקשורת הערביים, והמשטר הסורי והמורדים מחליפים האשמות בדבר אחריות לאירוע הקשה. עדי ראייה: "מטוסים תקפו את הקמפוס". משטר אסד: "טרוריסטים אחראים"

אחד מהבניינים באוניברסיטה. "ראינו מטוסים (AP)

התופת בסוריה מגיעה גם למוסדות החינוך: יותר מ-80 בני אדם, מרביתם סטודנטים, נרצחו בצהריים בסדרת פיצוצים שהחרידה את קמפוס האוניברסיטה בעיר חלב. יותר מ-150 בני אדם נוספים, וגורמי אופוזיציה בסוריה מכנים את האירוע כאחד הקשים שאירעו במדינה מאז פרוץ אירועי המחאה לפני כמעט כשנתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תמונות גופות ההרוגים משודרות מאז שעות הצהריים בכלי התקשורת הערביים, ברקע גינויים חריפים משני הצדדים - המשטר הסורי המאשים גורמי טרור בביצוע פיגוע התופת, והמורדים - המאשימים את המשטר הסורי בתקיפת קמפוס האוניברסיטה. הערב הוצפו הרשתות החברתיות בתמונות זוועה של סטודנטים מפנים את גופותיהם של חבריהם לספסל הלימודים, ומעניקים סיוע רפואי לפצועים.

"מטוס קרב תקף בשני טילים את הקמפוס", אמר אחד מעדי הראייה לתקיפה. "ראיתי את המטוס, ואני לא מתכוון להטיל ספק במה שראיתי". עד ראייה אחר הוסיף: "מטוסי הקרב של המשטר הרצחני הזה אינם מכבדים מסגדים, כנסיות או אוניברסיטאות".

רגעי הזוועה באוניברסיטת חלב, היום:

מאז שהגיעה המחאה לעיר חלב, הפכה האוניברסיטה בעיר למעוז האופוזיציה למשטר הסורי. אלא שהבוקר היה זה היום הראשון של בחינות סוף הסמסטר בקמפוס. המוני סטודנטים הגיעו על מנת להיבחן - כשלפתע נשמעו הפיצוצים. בעקבות האירועים, החליטה רוסיה לסגור את מתחם הקונסוליה בחלב עד להודעה חדשה.