רקדניות הבטן ביטלו הגעתן לאילת: "כל המצרים שונאים את ישראל"

רשת אל ערביה פרסמה את פרטיהן האישיים של רקדניות בטן מהעולם הערבי שתכננו להשתתף בפסטיבל אילת למחול מזרחי שיחל השבוע. בעקבות הפרסום, כמה מהרקדניות המובילות טוענות שלא יגיעו לפסטיבל הישראלי

הרקדניות ביטלו הגעתן. אילוסטרציה (AP)

רשת "אל ערביה" באנגלית מדווחת כי 950 רקדניות ממצרים, ירדן, מרוקו ומדינות-ערב נוספות, יגיעו השבוע לישראל כדי לקחת חלק בפסטיבל ריקודי הבטן הגדול ביותר בעולם, שייערך באילת. "בזמן שפוליטיקאים מהעולם הערבי נמנעים מביקורים בישראל בגלל הסכסוך המוכר סביב השטחים, רקדניות הבטן דווקא לא מציגות קו כל כך קשוח", דווח באל ערביה. עם זאת, כמה רקדניות מצריות מוכרות כבר הודיעו שלא יגיעו לפסטיבל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כעת, לאחר שהאתר הערבי פרסם את שמות הרקדניות ותמונותיהן, עולה השאלה האם הן באמת ישתתפו בפסטיבל הישראלי. רבות מהרקדניות צפויות להגיע מטורקיה, לה יש בשנים האחרונות יחסים טעונים מאוד עם ישראל. חלק מהמשתתפות עומדות על כך שימריאו לאילת, זאת למרות "פעולותיה של ישראל שהחלו בירי טילים שכוון נגד הזרוע הצבאית של חמאס בנובמבר האחרון".

על פי הפרסום, ישנן רקדניות מצריות שדחו את ההזמנות שנשלחו אליהן, כמו למשל פיפי עבדו, לוסי ודינה - שלוש מהרקדניות המוכרות ביותר בעולם הערבי. "הוזמנתי כבר מספר פעמים לאילת בכדי לאמן נשים אחרות", סיפרה עבדו לאתר, "אבל דחיתי את ההזמנות שוב ושוב. כל המצרים שונאים את ישראל מלידה".

פסטיבל אילת הבינלאומי למחול מזרחי ייפתח ביום רביעי הקרוב זו השנה התשיעית ברציפות, ויימשך בעיר לאורך כל סוף השבוע. כמדי שנה, צפויות להתקיים בפסטיבל סדנאות מחול בהדרכת מורות ומורים מהארץ ומהעולם.