מצרים: עשרות פצועים בהפגנה מול ארמון הנשיאות

אלמונים השליכו בקבוקי תבערה לעבר אוהלים של מפגינים נגד מורסי מול הארמון הנשיאותי בקהיר. למקום הוזעקו אמבולנסים רבים וכוחות גדולים של משטרה נפרסו באזור. רופא מצרי אמר לסוכנות רויטרס כי בין הפצועים גם שוטרים

הפגנות מול ארמון הנשיאות, ארכיון (רויטרס)

ההפגנות נגד נשיא מצרים שוב הופכות אלימות: אלמונים השליכו בקבוקי תבערה לעבר אוהלים של מפגינים סמוך לארמון הנשיאותי בקהיר וכתוצאה פרצה במקום שריפה ועשרות בני אדם נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מספר אוהלים עלו באש ועל פי הדיווחים בין הפצועים ישנם גם אנשי כוחות הביטחון המצריים. האזרחים, שנפצעו בתקרית, מפגינים מזה מספר שבועות נגד החוקה החדשה שקידם הנשיא מוחמד מורסי ואושרה במשאל עם שנערך במדינה בחודש שעבר.

החוקה החדשה, המתבססת על חוקי השריעה האסלאמיים, אושרה במהלך חודש דצמבר ברוב של 64 אחוזים במסגרת המשאל שנערך. מספר שבועות לפני קיום המשאל, נערכו במדינה הפגנות אלימות נגדה בטענה כי הנשיא מעוניין לבסס את שלטונו באופן בלתי דמוקרטי.

העימותים בחודש שעבר החריפו עד כדי עזיבתו של הנשיא ובני משפחתו, לאחר שהמונים צבאו על רחבת הארמון בקריאה למורסי להתפטר. בעקבות ההסלמה בעימותים החל צבא מצרים בהצבת טנקים ומשוריינים בסביבת הארמון.