דיווח בסוריה: "המורדים כבשו בסיס חיל אוויר"

לאחר חודשים של קרבות, שבמרכזם עמד אחד הבסיסים הצבאיים הגדולים ביותר בסוריה - הכריזו מתנגדי השלטון במדינה על ניצחון. "ההישג מצמצם באופן משמעותי את כוחו של אסד בצפון המדינה", אמרו המורדים, והוסיפו: "זהו בעיקר ניצחון טקטי"

הישג משמעותי למורדים בסוריה: לאחר עשרה ימים של חילופי אש כבדים הצליחו להשתלט על בסיס של חיל האוויר הסורי בצפון המדינה. אחד הבסיסים הגדולים של צבא אסד. על פי דיווחים לא רשמיי,ם מאז שעות הבוקר בלבד נהרגו ברחבי סוריה יותר מ-60 בני אדם בהפצצות של הצבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסיס "טפטנז", הממוקם במחוז אידליב שבצפון המדינה, נחשב לבסיס המסוקים הגדול ביותר בסוריה והשני בגודלו בסוריה. הוא נכבש לאחר חודשים ארוכים של קרבות בין צבא אסד לבין המורדים, וגם אחרי ההשתלטות המשיכו ההפצות עליו מהאוויר בניסיון של הצבא להרוס את הבסיס ולמנוע מהמורדים להשתמש בתשתיות שנשארו בו.

בתמונות וידאו שהופצו מרגע ההשתלטות נראים המורדים כשהם תולשים בשמחה את תמונותיו של אסד מקירות הבסיס תוך קריאות "אללה אכבר". בהמשך נראו כמה מהם מנופפים ברובי סער כשהם עומדים על שרידי מסוקים שנותרו בבסיס. עוד בתמונות נראות מספר גופות, ככל הנראה של אנשי צבא סוריה, שנהרגו בהשתלטות.

אובדן הבסיס לידי המורדים צפוי להקשות על כוחותיו של אסד להחזיק בשליטה על מחוז אידליב, שכן כעת בסיסי המורדים בצפון המדינה יוצרים רצף טריטוריאלי. אף על פי כן, מומחה לענייני סוריה ציין בפני סוכנות הידיעות רויטרס כי "ההשתלטות על בסיס 'תפאנז' מספקת בעיקר יתרון טקטי למורדים - ולא יתרון אסטרטגי". הוא הסביר, כי הקרבות הארוכים על השליטה בבסיס גרמו להשבתתו המוחלטת. לכן, הוא טוען, צבא סוריה מצא בסיסים חלופיים באמצעותם המשיך במאבקו העיקש מול המורדים.