סוריה: מגרשי הכדורגל הפכו לבסיסי צבא

אחרי הפגיעה ההרסנית בבתי הספר ובתשתיות, מלחמת האזרחים בסוריה ממוטטת גם את הספורט במדינה: מגרשי כדורגל ומתקנים נוספים הומרו לאחרונה לבסיסי צבא, מרכזי חקירות ומעצרים ואפילו מחסני אמל"ח. בשל כך, הופכים המתקנים למטרות לגיטימיות של המורדים

מלחמת האזרחים בסוריה מגיעה גם אל מתקני הספורט: הצבא הסורי הופך את מגרשי הכדורגל לבסיסי אימונים, גיוס ולמחנות עקורים ברחבי המדינה - כך מדווחת רשת "אל-ערבייה". בכתבת סקירה ששידרה התחנה תועדו כלי רכב צבאיים חונים במגרשים, וחיילים נערכים לפעולות צבאיות היוצאות מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, משמשים מתקני הספורט גם למתקני מעצר וחקירות, כמו גם למחסני לחימה ארעיים. "בשל כך, הפכו המתקנים הללו למטרות לגיטימיות בעבור המורדים", דווח ב"אל-ערבייה" - כשברקע תמונות של פעולות שביצעו המורדים נגד מתקני ספורט ברחבי המדינה.

עוד דווח כי ספורטאים סורים רבים ניצבו לצד המורדים - ולאחרונה קיימו בקהיר כינוס בו הודיעו על הקמתו של "ארגון הספורטאים החופשיים", שמטרתו לטענתם לשמור על הספורט הסורי לאחר נפילת המשטר.

כעת מזהירים הספורטאים הסורים כי כל פגיעה נוספת במתקני ספורט חיוניים במדינה, עלולה לגרום לפגיעה הרסנית עתידית בספורט הסורי. על כן, הם מנהלים מגעים עם גורמים באופוזיציה במטרה לגבש תכנית להגנה על מתקני הספורט ברחבי המדינה.