האיש שהפך את הטילים של אסד לאמנות

הרקטות הפכו לנרגילות, תרמילי הכדורים לדגל המורדים: תושב פרברי דמשק שמאס בתמונות ההרס ברחובות החליט לעשות מעשה ולהפיק מאמצעי הלחימה שיצאו מכלל שימוש ואשר פזורים בכל פינה - חפצי אמנות. מפגז הטנק הוא עשה מתקן חלב ומה-RPG הוא בנה מטחנת קפה. כך זה נראה

דגל השחרור הסורי - מתרמילי כדורים (חדשות 2)

אמנות בצל המלחמה: 22 חודשים של אש, תופת ומדם חושפים גם צדדים אומנותיים מהעם הסורי הנלחם על חירותו. תושב אחד מפרברי דמשק החליט לקחת את הצד האמנותי שלו צעד אחד קדימה - ולהפיק מההרס ברחובות משהו שיעלה חיוך על פני חבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטטות ברחובות הובילה את האזרח הסורי המוכשר למחשבה שניתן לעשות משהו עם שרידי הרקטות, פצצות המרגמה, תרמילי הכדורים והטילים הפזורים באזור מגוריו מבלי שאיש מטפל בהם. הוא אסף פיסה אחר פיסה - והרכיב מהם חפצי בית, אמנות, ואפילו קטנוע ונרגילה.

רשת "אל-ג'זירה" פגשה את האיש, שהציג את מרכולתו. "הרחובות מלאים בפצצות ורקטות - וחשבתי לעשות עם זה משהו", הוא מספר לכתב התחנה תוך שהוא מציג את אופנועו, ולאחר מכן את דגל "צבא סוריה החופשי" - שמורכב כולו מקליעי כדורים. "זהו דגל העצמאות", הוא אומר.

צפו בכתבת רשת "אל-ג'זירה":

לאחר מכן הוא מציג את מטחנת הקפה - אותה הכין מטיל RPG. "טילים כאלה אנחנו מוצאים לרוב ברחובות", הוא מספר. "חשבתי שניתן לעשות עם הטיל הזה משהו, ולטחון באמצעותו קפה". בהמשך הוא מציג כיצד הפך נפל של פגז טנק - לכלי מזיגת חלב. "זהו מסר לעולם, שיראה שאין לנו חלב לתת לילדים", מספר הסורי.