אבו מאזן לפעילי פתח בעזה: "בקרוב ננצח"

48 שנים להקמת הפתח הם סיבה טובה מספיק לגרום לחמאס לאשר קיום עצרת של הארגון בעזה, אך כנראה לא טובה מספיק כדי לאפשר גם את הגעתו של יושב ראש הרשות אבו מאזן לרצועה. במקום זאת, הוא הסתפק בנשיאת נאום מרמאללה, בו הצהיר - "על העם הפלסטיני לשלב זרועות לשם הצלתה של ירושלים וסיום הכיבוש"

חגיגות הפתח בעזה (חדשות 2)

לראשונה מאז שנת 2007, השתתפו כמאה אלף פלסטינים בעצרת של תנועת פתח בעזה. ממשלת חמאס איפשרה לפתח לערוך עצרת חגיגית לציון 48 שנים להקמת התנועה. עם זאת, למרות שבחמאס אישרו את קיומה של העצרת, אסרו על יושב ראש הרשות אבו מאזן להכנס לרצועה, וזה נאלץ להעביר את נאומו למשתתפים באירוע בשידור חי מלשכתו שברמאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יושב-ראש הרשות הפלסטינית פתח את בנאומו ששודר להמונים בעזה, באומרו כי הוא פועל למען פלסטין וכי היא "נמצאת בלבו". הוא אף בירך את עזה כמקום שבו פרצה האינתיפאדה הראשונה. "עלינו לאחד את מאמצינו להצלת ירושלים", אמר, והוסיף כי "הניצחון הפלסטיני יגיע". אבו מאזן אף הביע את תקוותו להגיע לרצועה "בעתיד הקרוב".

המסר: "להביא לסיום העימות עם חמאס"

שלהב את ההמונים מרמאללה. אבו מאזן (AP)

את רחבת ה"סראיא" שבעיר גדשו מאז יום חמישי עשרות אלפי פעילי התנועה, שעמלו על הכנתה של העצרת החגיגית. "המסר הוא להביא לסיום העימות עם חמאס ולהביא לפיוס לאומי", סיפר בכיר פתח, ג'מאל עובייד, לסוכנות הידיעות הפלסטינית מען. "התנועה תמשיך במאבקה לחופש ועצמאות", הוסיף, והדגיש: "לא נוותר על הזכות לירושלים כעיר הבירה של העם הפלסטיני".

"על ישראל לפרק את ההתנחלויות ולסגת מהאדמות הפלסטיניות הכבושות", אמר הבכיר. עוד הוסיף, כי דמויות בכירות בתנועה כגון ג'יבריל רג'וב עתידות לקחת חלק בחגיגות.