משלחת חמאס סיירה בגבול הצפון: "ישראל למדה לקח"

ביטוי נוסף לקשר בין הארגונים בעזה ובלבנון: משלחת בכירי חמאס סיירה אתמול לאורך גבול הצפון, ביקרה בעיירות הלבנוניות בהן נערכו קרבות במלחמת לבנון השנייה והשקיפה על יישובי הצפון. "שחרור פלסטין והשיבה אליה מתקרבים", הצהיר בכיר חמאס, מושיר אל-מסרי. "הנשק יישאר בידינו עד שנשחרר את כל פלסטין מהים ועד הנהר"

חמאס בוחן גם את גבול הצפון: משלחת בכירים של הארגון ביקרה אתמול בדרום לבנון וסיירה לאורך הגבול בליווי בכירי חיזבאללה. בעיירה הלבנונית בינת-ג'בייל, בה התנהלו קרבות קשים במלחמת לבנון השנייה, הכריז בכיר חמאס מושיר אל-מסרי: "ההתנגדות בעזה ובלבנון לימדה את ישראל לקח".

בכלי התקשורת הלבנוניים, ובהם גם של חיזבאללה, דווח בהרחבה על הביקור. בכירי חמאס סיירו בסמוך לגדר המערכת, סיירו באתר להנצחת "ניצחון חיזבאללה" במלחמה ב-2006 שהוקם במימון אירני, והודו לרפובליקה האסלאמית על הסיוע למאבק בישראל. עוד דווח בלבנון כי "בכירי חמאס השקיפו על העיירות הסמוכות לגבול".

"שחרור פלסטין והשיבה אליה מתקרבים", אמר אל-מסרי לרשת "אל-מנאר" של חיזבאללה. "לבנון היא מובילת ההתנגדות, לאחר שלימדה את האויב לקח מר וכואב. מהגבול הלבנוני-פלסטיני אנחנו אומרים לאויב הציוני כי הניצחון שהושג בלבנון ובעזה הוא מבוא לניצחונות הבאים. הנשק יישאר בידינו עד שנשחרר את כל פלסטין מהים ועד הנהר".

בחודשים האחרונים דווח במספר כלי תקשורת ערביים על הקשר בין חיזבאללה לחמאס. על פי חלק מהדיווחים, מעביר חיזבאללה אמצעי לחימה לארגון בעזה, ומשמש "גשר" להעברת ידע וטכנולוגיה מאירן לרצועת עזה. לאחרונה אף דווח כי "עיר המנהרות" שבנה חמאס בעזה - הוקמה בהשראת הארגון הלבנוני.