שגריר מצרים בלבנון: "חותרים ליחסים עם חיזבאללה"

איתות מדאיג נוסף מקהיר: השגריר המצרי בלבנון אומר הבוקר כי משטר מורסי שואף לכונן יחסים עם הארגון השיעי, מתוך הבנה כי הוא מהווה כוח פוליטי מרכזי בלבנון. הוא שיבח את הארגון על מאבקו בישראל. "חיזבאללה עשה עבודה טובה בהגנה על לבנון ובניסיון להשיב את האדמות הכבושות מישראל", אמר

מורסי ונסראללה. מהדקים יחסים (חדשות 2)

סממן נוסף להתקרבות בין חיזבאללה למצרים: השגריר המצרי בלבנון, אשרף חמדי, אומר כי בקהיר חותרים להידוק היחסים עם הארגון השיעי - מתוך הבנה כי הוא משחק תפקיד מרכזי בפוליטיקה הלבנונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"איננו יכולים לדון בעניינים פוליטיים בלבנון, מבלי לנהל קשר עם חיזבאללה", אמר חמדי בראיון לעיתון הלבנוני בשפה האנגלית "דיילי סטאר". "מדובר בכוח אמיתי בשטח, בעל השפעה פוליטית וצבאית משמעותית". הבכיר המצרי הוסיף כי הממשל של האחים המוסלמים יבקש לעשות זאת, במסגרת שאיפתו לחזק הקשרים עם כל הגורמים בעלי ההשפעה באזור.

חמדי הכחיש בראיון כי חיזבאללה שלח לאחרונה משלחות למצרים, במטרה להיפגש עם הנשיא מורסי, אך אישר כי הוא נפגש באופן אישי עם בכירים פוליטים בחיזבאללה. "המטרה הייתה להבין טוב יותר האחד את השני", אמר בראיון. "במהלך השיחות אמרנו שברצוננו שחיזבאללה יישאר כוח פוליטי בלבנון".

עם זאת, המשך התבטאויותיו של חמדי דווקא צריכות להדליק נורה אדומה בירושלים. "התנגדות במובן של הגנה על אדמות לבנון - זו המטרה העליונה של חיזבאללה", אמר השגריר המצרי בלבנון. "אנחנו חושבים שכתנועת התנגדות, חיזבאללה עשה עבודה טובה בהגנה על האדמות הלבנוניות ובניסיון להשיב את השטחים הכבושים על ידי ישראל".

רק בחודש שעבר השתתפה משלחת מצרית רשמית מטעם שגרירות מצרים בלבנון בעצרת שקיים ארגון הטרור הלבנוני בביירות - לראשונה מאז נפילת משטר מובארק. העיתון הלבנוני "א-ספיר" דיווח כי המשלחת המצרית, שכללה מספר דיפלומטים בכירים בצוות השגרירות, נטלה חלק בעצרת המסורתית במסגרת ציון "יום השהיד" של חיזבאללה - עצרת בה גם נאם מזכ"ל הארגון חסן נסראללה.

על פי הדיווח בעיתון, מדובר רק בצעד ראשון במסגרת חיזוק היחסים בין ארגון הטרור הלבנוני למשטר המצרי. היום בשעות הצהריים צפוי לפגוש שגריר מצרים בביירות, אשרף חמדי, את בכיר ועדת היחסים עם מדינות ערב בחיזבאללה, השייח' חסן עז א-דין, במשכנו בפרבר הדרומי בבירת לבנון.

היחסים בין מצרים לחיזבאללה הגיעו לשפל בחודש אפריל 2009, אז נחשפה התארגנות טרור של עשרות פעילי חיזבאללה בסיני, אשר תכננו לבצע פיגועי תופת נגד תיירים ומטרות ישראליות בחצי האי.