אירן: טכנאיות מרוסיה מקבלות דמי צניעות תמורת כיסוי גופן

מסתבר כי ברפובליקה האיסלאמית לא מעגלים פינות: טכנאיות המגיעות מרוסיה לעבוד בכורים הגרעיניים באירן מקבלות "דמי חיג'אב" עבור כיסוי מרבית גופן

כסף תמורת חיג'אב. ארכיון (אור גלזר)

אירן משלמת לנשים מרוסיה המועסקות בכורים הגרעיניים כטכנאיות כדי שיכסו את גופן בהתאם לחוקי האיסלאם - כך חשף מחוקק אירני לסוכנות הידיעות הבמדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשים באירן מחויבות לכסות את שערן ומרבית מגופן, ללא הבדל של אזרחות או לאום, במסגרת כללי הצניעות המכונים "חיג'אב". אישה שלא מצייתת לחוקים אלה צפויה להיעצר או להיענש בחומרה בדרכים אחרות.

"בהתאם לחוזה שנחתם עם הנשים בעלות האזרחות הרוסית המועסקות בכור בבושהאר, הן מקבלות 'דמי חיג'אב'", סיפר מהדי מוסאוויניג'אד, איש ציבור ממחוז בושהאר. מוסאוויניג'אד העביר ביקורת על כך שהשלטונות אינם אוכפים כפי שצריך את ההסכמים עם הנשים הרוסיות. "לצערי, הנשים אינן מיישמות את מה שנדרש מהן כפי שצריך ונכלל בחוזה עימן", אמר.

"לא עומדות במחויבות"

"אני קורא לנשים ליישם את מה שהתחייבו לו", הוסיף מוסאוויניג'אד. "כאשר צד אחד מסכים לשלם עבור התחייבות מסוימת יש חשיבות שהצד השני יבצע את אותה מחויבות".

רוסיה נתנה את חסותה לכור הגרעיני בבושהאר, המיועד לייצור חשמל, באמצע שנות ה-90. בשלב זה הכור המדובר אינו "מבצעי" ואינו מחובר לרשת החשמל באירן.