דיווח: סיירת מטכ"ל פועלת בסוריה

ערעור מעמדו של נשיא סוריה אסד והדיווחים הגוברים על שימוש בנשק כימי, מצליחים לעורר דאגה של ממש בקרב מדינות המערב שחוששות מגורל ארסנל הנשק שנמצא בידי המשטר. השבועון הגרמני "פוקוס" טוען כי הכוחות האמריקנים המיוחדים, ליגיון הזרים הצרפתי וכן סיירת מטכ"ל כבר פועלות באזור

ישתלטו על מצבורי הנשק? מורדים בסוריה (רויטרס)

כשברקע הדיווחים על הרוגים מפצצות גז בסוריה, החששות המערביים מגורל מצבורי הנשק הכימי והביולוגי של כוחות אסד במדינה עולים מדרגה. השבועון הגרמני "פוקוס" מצטרף לדיווחים על היערכות לפעולה מערבית במדינה וטוען - כוחות מיוחדים של האמריקנים, הצרפתים, וגם של צה"ל כבר הצליחו לחדור לסוריה ופועלים בעומק המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי דיווח שפרסם השבועון אתמול, לוחמי עילית מטעם מדינות המערב כבר מוכנים לפעולה וחלקם נמצאים בתוך סוריה, בעיקר כדי למנוע מצב בו הנשק הכימי והביולוגי של אסד ייפול לידי המורדים, או יועבר לידי גורמים אחרים מחוץ לסוריה.

על פי הפרסום, כוחות צנחנים של לגיון הזרים הצרפתי הסתננו בחודשים האחרונים מספר פעמים מגבול ירדן לסוריה. כוחות מיוחדים של הצבא האמריקני, הדלתא והריינג'רס ערוכים גם הם באזור לפעולה. בידיעה צוטטו גם "מקורות צבאיים בירושלים" שטענו כי גם לוחמי סיירת מטכ"ל נמצאים ופועלים בשטח סוריה. לידיעה, נדגיש, אין אישור מאף מקור אחר, אך זה לא כלי התקשורת הראשון שמדווח על כך.

הימצאות כוחות רוסים בסוריה מקטינה סיכוי לפעולה צבאית

במקביל מדווח היום עיתון "הגרדיאן" הבריטי כי יועצים צבאיים מרוסיה מתפעלים גם בימים אלה את ציוד ההגנה האווירית המתקדם ביותר של סוריה, מה שעשוי לסבך כל אפשרות לפעולה צבאית שתובל על ידי האמריקנים במדינה. על פי הדיווח, מוסקבה סייעה למשטרו של אסד מאז פרוץ המהומות המדינה וציידה אותו במערכות חדשות ובשכלולים של המערכות הישנות יותר.

בין הצעדים שנבחנו במערב היו התקפות ישירות על כוחות אסד, כמו גם שמירה על אזור ללא-טיסה ומתקפות אוויריות נגד מנהיגי המשטר, אך כל האפשרויות שנבחנו עשויות לגבות קורבנות רוסים שעשויים להובי להתפתחויות גאו-פוליטיות שלא ניתן לצפות מראש.