יד שניה מרודן: אוצרות משפחת בן עלי למכירה

עשרות רכבי למבורגיני, תכשיטים בשווי מיליוני דולרים, פסלים וחפצים אישיים - והכל מארמונו של נשיא תוניסיה המודח. משרד האוצר התוניסאי חנך אמש תערוכה יוצאת דופן בה מוצגים אוצרותיה של משפחת הנשיאות המושחתת, ואלו גם מוצעים למכירה. בהכנסות, מקווים להכניס קצת כסף לקופת המדינה

תכשיטיה של לילא טראבולסי (חדשות 2)

למכירה - אוצרות משפחת הרודן: כמעט שנתיים אחרי שהודח מכסאו ונמלט מהמדינה, נפתחה אתמול בעיר הקיט גמרט שבצפון-מזרח תוניסיה, תערוכה בה מוצגים אוצרותיו של הנשיא בן עלי ורעייתו לילא טראבולסי.

ראש הממשלה חמאדי ג'באלי חנך את התערוכה בגזירת הסרט, וביומה הראשון הגיעו לצפות בה מאות עיתונאים, בכירים בממשל התוניסאי ואנשי עסקים שהביעו עניין במיצגים. ויש להם סיבה. אין מדובר בתערוכה מן המניין, כי אם תערוכה בה מומחש אולי יותר מכל אורח חייה הראוותני והשערורייתי של משפחת בן עלי.

מכוניות למבורגיני, תכשיטים במיליוני דולרים, פסלים, חפצים אישיים יקרי ערך ובסך הכל כ-10,000 מיצגים בתערוכה יוצאת הדופן - רובם יוצעו למכירה פומבית. כרטיס הכניסה עולה כ-20 דולרים, אך במשרד האוצר התוניסאי מצפים כי סך ההכנסות ממכירת חפציו של הרודן המודח יעמדו על יותר מ-30 מיליון דולרים.

ובן עלי עצמו? ברקע התחזקות הגורמים האסלאמיים במדינה, והחשש לאחרונה מפני התחזקותם של גורמים סלאפים, מתרווח נשיא תוניסיה המודח עם משפחתו באחוזה שקיבל ממשפחת המלוכה הסעודית, לשם נמלט וקיבל מקלט במהלך ימי המהפכה.