סגנו של אסד מודה: לא ננצח את המורדים

פארוק א-שרע, המשרת תחת שלטון משפחת אסד מזה עשרות שנים ומכהן כיום כסגנו של הנשיא הסורי מודה בריאיון לעיתון לבנוני כי אף אחד מהצדדים הנאבקים במדינה לא יצליח להשיג את הניצחון המיוחל. "חייבים למצוא פתרון לאלימות", הבהיר בייאוש. "אנחנו נלחמים על עצם קיומה של סוריה"

מיואש, א-שרע (AP)

בריאיון מיוחד שיפורסם מחר בעיתון לבנוני, מודה לראשונה פארוק א-שרע, סגנו של נשיא סוריה, כי הוא לא צופה ניצחון לאף אחד מהצדדים הנאבקים במלחמת האזרחים העקובה מדם מזה 21 חודשים. "אף אחד לא יצליח לסיים את הקרבות באופן צבאי", הודה בייאוש. "בכל יום שעובר, אנחנו מתרחקים מפתרון לבעיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר א-שרע ביום בו פתח משטרו של הנשיא במתקפה יוצאת דופן על מחנה פליטים פלסטיני, דבר שזכה לביקורת בינלאומית חריפה ואף לגינוי יוצא דופן מצד יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן.

א-שרע בן ה-74 שירת במשך עשרות שנים את המשטר הסורי, תחילה תחת שלטונו של חאפז אל-אסד ולאחר מכן תחת יורשו. לראשונה הוא מביע ייאוש מוחלט וספק מהאפשרות שניתן יהיה למצוא פתרון אמיתי לקונפליקט שקרע את המדינה. "אנחנו לא במאבק על הישרדותו של יחיד או של ממשל אלא על עצם קיומה של סוריה כמדינה", הדגיש.

בינתיים, הקרבות האלימים נמשכים (רויטרס)
סגנו של אסד מתח ביקורת על החלטתן של מספר מדינות במערב להכיר בגורמי האופוזציה כגורם הרשמי המייצג את המדינה. "כוחות האופוזיציה השונים, בין אם החמושים או האזרחיים, לא יכולים לטעון שהם הקול הבלעדי של אזרחי סוריה", הבהיר א-שרע.

לדבריו, על הפתרון לאלימות הנמשכת לבוא מתוך סוריה ועליו להיות מגובה בתמיכתן של מדינות מפתח באזור ועל ידי מועצת הביטחון של האו"ם: "הסכם כזה חייב לשים קץ לאלימות במדינה ולהקים ממשלה לאומית ומאוחדת בעלת כוחות נרחבים".