סוריה: עשרות פלסטינים נהרגו בהפגזת מסגד

לפחות 25 בני אדם נהרגו במחנה הפליטים הפלסטיני ירמוכ, ליד הבירה דמשק, לאחר שמטוס קרב של צבא סוריה ירה טיל לעבר מסגד. באותה שעה התגודדו במקום עשרות בני אדם שתפסו מחסה מההפצצות. מזכ"ל חיזבאללה ממשיך לתמוך במשטר ומבהיר: "האופוזיציה לא תוכל לנצח את אסד"

מסגד הותקף בסוריה. ארכיון (רויטרס)

הלחימה בסוריה ממשיכה ביתר שאת וגם הפלסטינים נשאבים למעגל האלימות: מטוסי קרב סורים הפגיזו היום מסגד במחנה הפליטים הפלסטיני ירמוכ ליד דמשק וגרמו למותם של 25 בני אדם לפחות. מדובר במתקפה האווירית הראשונה על מחנה הפליטים, מאז החלה ההתקוממות במדינה לפני 21 חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פעילים לזכויות אדם דיווחו לסוכנות הידיעות רויטרס כי מטוס קרב ירה טיל אחד או שניים על מסגד בלב מחנה הפליטים. בשבועות האחרונים נמלטו בני אדם רבים אל מחנה הפליטים בניסיון לחמוק מהלחימה העזה בפרברי דמשק. בשעת ההפגזה שהו במסגד עשרות בני אדם, שתפסו מחסה מהקרבות בין צבא סוריה לבין המורדים.

במקביל, מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה התייחס אחר הצהריים ללחימה בסוריה ואמר כי המורדים לא יוכלו לנצח במערכה שהם מנהלים נגד משטרו של אסד. "המצב בסוריה הולך ונעשה מורכב יותר, אבל מי שחושב שהאופוזיציה החמושה יכולה לייצב את המצב בשטח טועה טעות מרה", אמר.

הפלסטינים בחזית

בסוריה מתגוררים כיום כחצי מיליון פלסטינים - רובם במחנה הפליטים ירמוכ הנמצא במבואות הדרומיים של דמשק. לאחרונה פרצו בירמוכ קרבות בין פלסטינים הנאמנים למשטר אסד לבין אחרים שהצטרפו לכוחות המורדים.

מחנה הפליטים הוא חלק מרצועה המשתרעת ממזרח דמשק ועד לדרום מערבה. מרצועה זו מקווים המורדים להסתער בהמשך על הבירה ולהביא לנפילתו המוחלטת של משטר אסד.