שכם: חמאס חוגג 25 שנה בשטחי הגדה

"לא היינו יכולים לחגוג כך אם החמאס לא היה מלמד את ישראל לקח שלא ישכח" אמר בכיר פת"ח דווקא בציון 25 שנה לארגון החמאס שנערך לראשונה מאז הקרע ברשות. אלפים הגיעו לשכם לאחר שבבוקר יצא אבו מאזן נגד נאום השטנה של מנהיג החמאס משעל בעזה

ארגון החמאס עורך היום עצרת בשכם לציון 25 שנים לתנועה המוסלמית, העצרת שנערכת היום בעיר שכם היא רק השלב הראשון באירועים, מחר, על פי התכנון, תיערך חגיגה נוספת דומה בחברון, העצרות הן הראשונות מסוגן בגדה המערבית שעד עכשיו, נמנעה ממתן אישור לערוך עצרות של התנועה האיסלאמית שהפילה וגירשה את אנשי הפתח מרצועת עזה ב-2007.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירוע עצמו נאמו, זה לצד זה, מנהיגים משתי התנועות הפלסטיניות. בכיר הפת"ח בגדה, אמין מקבול, אמר בעצרת כי "לא היינו חוגגים כאן יחד, אם החמאס לימד את הכיבוש לקח בל ישכח ברצועת עזה והשיג ניצחון מזהיר".

האירועים ההמוניים שבהם משתתפים אלפי תומכי חמאס מהגדה המערבית נערכים "על רקע אווירת הפיוס", אומרים היום בשכם. על פי הדיווחים בתקשורת הערבית, מאות האסירים של הפת"ח ברצועת עזה והאסירים משורות החמאס שיושבים בבתי הכלא בגדה המערבית עשויים להשתחרר בעקבות צעדי הידידות האחרונים.

זועקים בעד החמאס והפיוס - ונגד ישראל  

מנהיג החמאס חאלד משאל הגיע השבוע, אחרי שנים בגלות, לרצועת עזה. שם הוא אמר ביום שני האחרון שפניו להידברות והשלמה עם אנשי תנועת הפתח, אך קבע שהתנועה לעולם לא תכיר בזכות הקיום של ישראל. "אנו נשחרר את פלסטין צעד אחרי צעד", הוא אמר. "מדינת פלסטין שייכת לנו - מהירדן ועד הים, לא נוותר על חלק ממנה, ולו הקטן ביותר". הוא הדגיש גם כי "אנחנו לא נלחמים ביהודים בשל היותם יהודים - אלא מפני שהם כובשים". משעל הבטיח לאסירים הפלסטינים הכלואים בישראל כי "חמאס לא ישאיר אתכם מאחורי הסורגים".

דברים האלו עוררו את זעמו של אבו מאזן שמסייר עתה באירופה כדי להודות לאותן המדינות שתמכו ביוזמת המדינה הפלסטינית בשכם היום, האלפים נשאו דגלים ירוקים שלא נראו עד השבועות האחרונים בשטחי הגדה וזעקו סיסמאות בשבחה של הנהגת החמאס ברצועה ובגנותה של ישראל.