האופוזיציה במצרים: "הצביעו 'לא' במשאל העם"

מנהיגי האופוזיציה בקהיר קוראים לתומכיהם לא להחרים את ההצבעה על החוקה, אלא להצביע "נגד", אבל המפגינים נגד מורסי מול ארמון הנשיאות פסימיים ולא מתכוונים להצביע. "הנשיא הזה מורסי לא מייצג אותנו, יש עכשיו בינינו דם, ממש כמו מול הנשיא הקודם מובארק"

מפגינים בקהיר (רויטרס)

גורמי האופוזיציה המרכזיים במצרים מתגייסים להצבעה נגד החוקה במשאל העם המתקרב. מתנגדי מורסי טוענים שאת החוקה שעליה מתבקשים להצביע אזרחי מצרים חיברו גורמים איסלאמים קיצוניים שלא משקפים את דעתה של מצרים.

המצרים יחלו להצביע על החוקה מה-15 לדצמבר עד ה-22 בדצמבר. בעבר ראשי האופוזיציה קראו לאזרחים פשוט להחרים את הבחירות אבל היום יוצא מסר חדש "פשוט נצביע לא" אמר עמרו מוסא שעמד בעבר בראש הליגה הערבית. מוסא, יחד עם מוחמד אל-ברדעי (לשעבר, ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית) חמדאן סבאחי ומפלגת וואפד בראשות מוניר פאקרי עבאל נור מתכוונים להשתתף בשיחות אחדות שנערכות ביוזמתו של הצבא.

עדיין לא ברור מתי יערכו אותן השיחות, הצבא הודיע מיד אחרי פרסום כוונת אנשי האופוזיציה להשתתף בשיחות - שהן נדחות בגלל חוסר נכונות של כל הצדדים להשתתף בהן. גם הבוקר נערכו הפגנות נגד מורסי ואנשיו המפגינים הביעו חוסר אמון במשאל העם ובתוצאות הצפויות שלו. "הנשיא הזה - מורסי לא מייצג אותנו, יש עכשיו בינינו דם כמו עם הנשיא הקודם מובארק", אמר מפגין בשם קיאל מול ארמון הנשיאות.