דיווח בסוריה: "המורדים השתלטו על בסיס צבאי"

רשת NBC האמריקנית ציטטה הערב גורמי אופוזיציה במדינה, שאמרו כי כוחות המורדים השתלטו על חלק ממתקן צבאי בעיר חלב. מוקדם יותר גינה נשיא הנציבות האירופית את המתרחש בסוריה: "כתם על מצפון העולם"

"המורדים השתלטו על בסיס צבאי" (רויטרס)

האופוזיציה בסוריה מהדקת את אחיזתה באזורים הקרובים לגבול הטורקי: גורמים מקרב המורדים במשטר אסד דיווחו הערב כי כוחותיהם השתלטו על חלק מבסיס צבאי גדול הממוקם מחוץ לעיר חלב. מוקדם יותר הביע נשיא הנציבות האירופית את מורת רוחו של האיחוד מהמשך מלחמת האזרחים המתנהלת במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח ברשת NBC, הצליחו כוחות המורדים להשתלט על בסיס השייך לצבא סוריה ובכך חיזקו את שליטתם באזור צפון המדינה. עוד דווח כי במארב סמוך לעיר הממוקמת על הכביש הראשי לחלב נהרגו 13 חיילים סורים מאש המורדים. 

במקביל, נמשכת הביקורת בעולם על המשך שפיכות הדמים. "המצב הנוכחי בסוריה הוא כתם על מצפונו של העולם", אמר נשיא הנציבות האירופית, חוזה מנואל בארוסו באוסלו, שם קיבל היום האיחוד את פרס נובל לשלום. עד כה נהרגו בסוריה יותר מ-40 אלף בני אדם.

דיווח: "חלק מהנשק הכימי הועבר לחיזבאללה"

האם נחצה הקו האדום של ישראל במעקב אחר הנעשה בסוריה? כלי תקשורת המזוהים עם המורדים במדינה דיווחו אמש, בהתבסס על קצינים סורים שערקו מהצבא הסורי, כי משטר אסד העביר חלק ממצבורי הנשק הכימי שברשותו - לידי חיזבאללה. לדיווח זה אין כל אישור ממקורות נוספים בשלב זה, והוא מוטל בספק, במיוחד לאור ניסיונותיהם הגוברים של המורדים לגייס את הקהילה הבינלאומית לפעילות צבאית בסוריה, באמצעות קמפיינים תעמולתיים שחלקם שקריים.

בינתיים, ממדי ההרג בסוריה ממשיכים לשבור שיאים חדשים של מפלצתיות. במהלך חודש נובמבר נהרג אדם אחד בכל חמש דקות בממוצע - כך עולה מנתונים שמפרסם ארגון זכויות אדם במדינה. מדובר בגוף המפרסם מדי חודש נתונים על המצב ההומניטרי, כשדיווחיו נוטים להתאפיין בטון נגד המשטר.